Co napisać, żegnając się ze współpracownikami?

pozegnanie-pracownika

Odejście z pracy bywa trudnym momentem. Szczególnie w momencie, gdy zdążyłeś się zżyć z innymi osobami w firmie. W jaki sposób pożegnać się, aby zostawić po sobie dobre wspomnienie?

Dlaczego warto pożegnać się z klasą?

Przede wszystkim jest to miły gest. Warto pokazać, że pamiętasz o każdym i zostawiasz wraz ze swoim odejściem kilka słów dla danej osoby. Oczywiście, najprawdopodobniej nie z każdym współpracownikiem miałeś bliskie relacje. Mimo to w dobrym tonie jest pożegnanie się z nawet z osobami, z którymi nie pracowałeś każdego dnia. Jeśli jednak byłeś w dużej firmie, to wiadomość zostaw tylko pracownikom ze swojego działu oraz tym, z którymi faktycznie miałeś kontakt.

Pożegnanie z klasą to też podwaliny pod przyszły networking. W dobie internetu Twój przyszły pracodawca może chcieć skontaktować się nie tylko z Twoim poprzednim szefem, ale również współpracownikami. W takiej sytuacji dobrze jest rozstać się w przyjaznej atmosferze. Opinia o Tobie to kapitał i warto o tym pamiętać.

Poza tym życie pisze różne scenariusze. Kto wie, może w przyszłości będziesz chciał wrócić do firmy, z której teraz odchodzisz? Z tego powodu nie ma sensu niepotrzebnie palić za sobą mostów. Rozstań się w zgodzie i zostaw sobie uchyloną furtkę na przyszłość.

Jak przygotować kartkę z pożegnaniem?

Możesz kupić ładne „kartki powodzenia” i napisać kilka słów od siebie. Staraj się nie przesadzać z nadmiernym sentymentalizmem. Warto być zwięzłym i konkretnym. Samą treść staraj się dostosować do kultury i charakteru firmy. Jeśli w zespole panowała luźna atmosfera, to nie musisz pisać jedynie samych sztywnych zwrotów.

W dobrym tonie będzie podziękowanie za współpracę i wspólne doświadczenia. Możesz napisać, że zespół dał Ci możliwość rozwinięcia się i dziękujesz za zaufanie, którym Cię obdarzono. Wiadomość zakończ zwrotem życzącym pracownikom i firmie powodzenia.

Wybierając odpowiednie kartki z pożegnaniem, zastanów się nad tym, jaka estetyka będzie najbardziej pasować do charakteru firmy. Od tego zależy, czy lepiej wybrać egzemplarze z zabawnymi napisami, czy też zaprojektowane w bardziej oficjalnym tonie.

Impreza pożegnalna dla najbliższych współpracowników

Jeśli w pracy zżyłeś się z kilkoma osobami i uważasz, że sama kartka pożegnalna to może być za mało, to pomyśl nad organizacją specjalnego przyjęcia. Zdecyduj, czy ma się ono odbyć u Ciebie w domu, czy też lepiej zorganizować je w lokalu. To nie musi być duża impreza, możecie po prostu iść do ulubionej knajpki czy pubu, do którego lubiliście wyskoczyć od czasu do czasu po pracy.

Takie spotkanie może być dobrym podsumowaniem pewnego okresu w Twoim życiu. Dodatkowo podkreślisz w ten sposób, że nadal zależy Ci na relacjach z dotychczasowymi znajomymi z pracy. Będziecie też mieli okazję do rozmów, śmiechu i… pożegnania Cię jak należy.

Odejście z pracy to ważny moment w życiu. Choć już za chwilę będziesz w innym miejscu, to jednak warto pozostawić po sobie jak najlepsze wspomnienia. W końcu kto wie, co przyniesie przyszłość?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *