CV Magazyniera — Jak stworzyć? Co warto wpisać?

CV magazyniera

Wiele osób piszących CV magazyniera zaniedbuje tworzenie eleganckiego dokumentu i pisanie listu motywacyjnego. Uważają, że aplikowanie na stanowisko, które wymaga pracy fizycznej, dokumenty są tylko formalnością.

Jest to duży błąd. Pracodawcy coraz częściej skupiają się na tym, jak wyglądają aplikacje kandydatów i to na tej podstawie określają który z nich dostanie pracę. Osoby, które tworzą dobrze wyglądający dokument pokazują pracodawcy, że zależy im na danej posadzie i otrzymują o wiele więcej punktów na rekrutacji.

W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć CV, które przykuje uwagę rekrutera i jakie elementy w nim zawrzeć. Dodatkowo poznasz sztuczki, które sprawią, że zwiększysz swoje szanse w rekrutacji.

CV magazynier – jak stworzyć podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe w każdym CV to coś, na co pracodawcy czy rekruterzy zwracają szczególną uwagę. Jeżeli więc chcesz przykuć do siebie uwagę i zagwarantować sobie, że całe CV magazyniera zostanie przeczytane, napisz tę sekcję w taki sposób, żeby jak najlepiej zareklamować siebie.

Do pisania tej sekcji przejdź dopiero, gdy stworzysz swoje CV, będziesz już wtedy wiedział jakie są Twoje mocne strony oraz to, co warto byłoby zapisać w podsumowaniu zawodowym.

Podsumowanie powinno znajdować się na samej górze dokumentu i powinno zawierać wyraźny nagłówek informujący pracodawcę co w nim znajdzie. Pisząc każdy element w CV, musisz dopasowywać go do danego ogłoszenia. Nie możesz stworzyć jednego uniwersalnego dokumentu na wszystkie ogłoszenia, bo takie nie istnieje.

Sekcja podsumowania zawodowego powinna być nie dłuższa niż 4-5 zdań. Powinna w skrócie opisywać Cię, Twoje aspiracje i największe zalety. Nie warto jest tutaj opisywać tego, dlaczego zmieniasz pracę, to możesz napisać w mailu lub liście motywacyjnym.

CV magazynier – co wpisać w sekcji obowiązków

Jeżeli chodzi o zakres obowiązków w CV magazyniera, to sprawa jest dość prosta. Albo tylko tak się wydaje…

Jeżeli chcesz stworzyć CV inne od pozostałych kandydatów, musisz czymś się wyróżnić. Nie możesz więc pisać oklepanych formułek i obowiązków na dane stanowisko. Wszystko, co piszesz, musisz opisywać w kreatywny sposób, tak aby osoba czytająca, chciała wiedzieć, co znajduje się w dalszej części CV.

Pisząc o obowiązkach, warto jest zapisywać je w pierwszej osobie liczby pojedynczej. W ten sposób sprawisz, że Twoje CV będzie bardziej spersonalizowane, a także pokażesz pracodawcy, że Twoje obowiązki potrafisz wykonywać samodzielnie.

Najlepiej, gdy Twoje obowiązki w firmie opiszesz 1 obowiązek – 1 linijka. Możesz też pokrótce opisać, na czym polegało wykonywanie poszczególnych robót. Dzięki temu Twoje CV magazyniera będzie bardziej czytelne, a dokładny opis sprawi, że staniesz się bardziej wiarygodny.

Przykładowe obowiązki, które warto wpisać w CV magazyniera:

 • utrzymywałem porządek i czystość na terenie magazynu,
 • byłem odpowiedzialny za przyjęcie towaru i odbiór dokumentów,
 • kontrolowałem terminy ważności produktów,
 • kontrolowałem stan magazynu i w odpowiednim czasie składałem zamówienia,
 • czuwałem nad jakością przyjmowanych towarów,
 • sprawdzałem zgodność etykiet z dowodem nadania i fakturami,
 • prowadziłem ewidencję towarów,

To tylko kilka przykładowych obowiązków, które warto zapisać w każdym CV magazyniera. Tak naprawdę od Ciebie i od ogłoszenia o pracę zależy co wpiszesz w swoim CV.

Umiejętności w CV magazyniera

Jeżeli chodzi o umiejętności w CV magazyniera, to właśnie tutaj, możesz zaskoczyć pracodawcę. Praca magazyniera nie należy do najłatwiejszych, a dodatkowo jest to zawód, w którym dodatkowe umiejętności są bardzo przydatne.

Z punktu widzenia pracodawcy, idealny magazynier to taki, który nie tylko jest odpowiedzialny, ale jest też silny i wytrzymały. Postaraj się więc pisać w taki sposób, aby to podkreślić. Gwarantujemy, że da to dużego plusa Twojemu CV, dzięki czemu znacznie zwiększysz szanse na otrzymanie pracy.

Jakie są umiejętności, które warto wpisać w CV magazyniera:

 • Radzenie sobie z pracą w stresie
 • Wytrzymałość fizyczna
 • Umiejętność zarządzania magazynem
 • Bezproblemowa praca i uprawnienia do obsługi wózka widłowego
 • Skrupulatność i dbanie o porządek
 • Umiejętność radzenia sobie z pracą przy kilku czynnościach jednocześnie
 • Znajomość przepisów dotyczących jakości
 • Obsługa pakietu Office

Czy warto wpisać kursy w CV magazyniera?

Jak w każdym CV, tak samo w CV magazyniera, warto jest wpisać kursy i szkolenia, jeżeli są one powiązane tematycznie z daną pracą.

Możesz bez zastrzeżeń wpisać kursy, które dały Ci uprawnienia i szkolenia, dzięki którym poznałeś nowe technologie i techniki pracy. Nie warto, jest jednak wpisywać takich kursów i szkoleń, które w żaden sposób nie są powiązane z daną branżą.

Jeżeli zaś jesteś w trakcie wykonywania kursu lub szkolenia, również warto wpisać to w CV. Poinformuje to pracodawcę, że pragniesz ciągle się rozwijać i starasz się poszerzać swoje horyzonty.

Na stanowisko magazyniera na pewno przydatne będą:

 • Kursy związane z obsługą komputera i pakietu Office
 • Szkolenia związane z logistyką i zarządzaniem
 • Kurs operatora wózka widłowego z wymianą butli
 • Szkolenie z zakresu gospodarki magazynowej
 • Szkolenia BHP

Wpisując szkolenia i kursy sprawiasz, że pracodawca może zobaczyć, że jesteś pracownikiem, który nie tylko posiada wymagane umiejętności i znasz się na pracy magazyniera, ale też posiadasz wymagane lub nawet ponadprogramowe kursy i szkolenia.

Jest to duży plus, jeżeli chodzi o pozostałych kandydatów, ponieważ w wielu firmach magazynier, który posiada doświadczenie i specjalne umiejętności może zostać awansowany na osobę zarządzającą magazynem.

CV magazyniera a sekcja zainteresowań

Jeszcze kilka lat temu, wiele osób uważało, że w CV nie powinno się zapisywać swoich zainteresowań i hobby. Dziś jest zupełnie inaczej.

Wielu pracodawców szukając nowego pracownika, zwraca uwagę na to, czy w CV, kandydat zawarł swoje zainteresowania. Rekruterzy w ten sposób chcą zobaczyć, czy dany kandydat jest osobą, która poza pracą ma pasje, które chce rozwijać.

Pracownicy, którzy posiadają zainteresowania nie tylko są bardziej kreatywni w pracy, ale też, lepiej przychodzi im rozwiązywanie problemów i radzenie ze stresem.

Jednak najlepszą opcją jest, jeżeli interesujesz się czymś, co może przydać się w pracy. W CV magazyniera warto jest zapisać zainteresowania związane z transportem i logistyką lub z towarem, którym będziesz zarządzać.

Pracodawcy doskonale wiedzą, że pracownik, który interesuje się tym co robi, jest wart o wiele więcej niż taki, dla którego praca to tylko pieniądze.

Nie pisz jednak oklepanych formułek jak: książka, film, muzyka. W ten sposób tylko odciągniesz przychylne spojrzenie rekrutera. Postaraj się opisywać dokładnie to, czym się interesujesz np. filmy Stevena Spielberga, czy muzyka nowoczesna z filmów.

List motywacyjny w CV magazyniera

Mimo że praca magazyniera nie należy do najbardziej wymagających pod kątem wyróżnienia się na tle innych kandydatów, warto do swojej aplikacji dodać list motywacyjny.

Coraz częściej zdarza się, że pracodawca czy rekruter widząc list motywacyjny, na samym starcie dodają kilka punktów danemu kandydatowi. W ten sposób już na samym starcie możesz zapunktować, przez co kolejny etap rekrutacji będzie o krok bliżej.

List motywacyjny to miejsce, w którym na mnóstwo sposobów możesz przekonać pracodawcę, że to właśnie Ty, jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko pracy.

Możesz tu pisać, o swojej motywacji, osiągnięciach w pracy, tym co chcesz osiągnąć lub dlaczego chcesz pracować właśnie tutaj. Im bardziej kreatywny będziesz, tym tak naprawdę większa szansa, że pozytywnie zaskoczysz rekrutera.

CV magazynier – przykład

Idealne CV magazyniera nie istnieje. Każdy pracodawca ma nieco inne wymagania i obraz tego, jak jego pracownik powinien wyglądać i co potrafić. Wysyłając aplikacje, nie popełniaj popularnego błędu i nie wysyłaj jednego dokumentu. Na każde ogłoszenie o pracę stwórz indywidualne CV magazyniera, dzięki czemu będziesz mógł dopasować umiejętności czy podsumowanie zawodowe do wymagań poszczególnych pracodawców.

Poniżej znajdziesz przykład CV magazyniera, na podstawie którego możesz stworzyć swoje CV.

Podsumowanie zawodowe

Magazynier z ponad 7-letnim doświadczeniem zawodowym. Ostatnie 4 lata pracowałem w magazynie w sklepie XYZ, gdzie prowadziłem ewidencję towaru oraz przyjmowałem zamówienia na brakujący towar. Dzięki moim umiejętnościom małymi krokami wprowadzałem w firmie zmiany, dzięki czemu udało mi się ograniczyć koszty związane z magazynowaniem o 5%. W Państwa firmie chciałbym dalej się uczyć i rozwijać swoje umiejętności zarządzania zespołem.

Umiejętności specjalistyczne

 • Zarządzenie zespołem
 • Umiejętność logistycznego zarządzania magazynem
 • Obsługa wózka widłowego
 • Prowadzenie ewidencji i inwentaryzacji towaru
 • Język angielski — certyfikowany poziom B2
 • Bardzo dobra kondycja fizyczna
 • Prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

 • Komunikatywność
 • Skrupulatność w wykonywaniu obowiązków
 • Punktualność

Kursy i szkolenia

 • Kurs XYZ z logistyki (2014)
 • Szkolenie BHP (2018)
 • Kurs operatora wózka widłowego (2017)

Doświadczenie zawodowe

10.2019 – obecnie
Sklep XYZ
kierowanie zespołem podczas zmian
inwentaryzacja magazynu
zamawianie i przyjmowanie towaru

01.2016 – 08.2019
Sklep ZYX
przyjmowanie i wydawanie towaru
czuwanie nad jakością przyjmowanych towarów
utrzymywanie czystości w magazynie

Zainteresowania

Interesuję się kulturystyką i przynajmniej dwa razy w tygodniu staram się pojawić na siłowni. Lubię grę w szachy i gry rozwijające strategiczne myślenie. W wolnym czasie staram się doszkalać z zakresu logistyki i transportu.

O czym jeszcze warto pamiętać pisząc CV magazyniera

Najważniejszą sprawą zaraz po napisaniu CV magazyniera, jest odpowiednie jego zapisanie. Nie możesz wysłać dokumentu w formacie .doc czy .docx. Musisz koniecznie zapisać CV w formacie .pdf, który gwarantuje, że dokument będzie wyglądał identycznie jak ten stworzony przez nas. W innym wypadku poszczególne elementy czy czcionki mogą się poprzesuwać lub zostać nadpisane przez inne elementy.

Kolejną ważną rzeczą, jest sprawdzenie błędów ortograficznych i literówek. Nikt nie lubi czytać dokumentu, który kłuje w oczy. Sprawdź więc 2 razy, czy dokument nie zawiera żadnych błędów, a najlepiej poproś kogoś, żeby zrobił to za Ciebie.

Wysyłając dokument drogą mailową, nie wysyłaj z maila, który wygląda w dziwny sposób. Najlepiej, jeżeli mail zawiera Twoje imię i nazwisko. W taki sposób zapewniasz sobie profesjonalizm. Dodatkowo wpisz tytuł wiadomości i treść maila takie, żeby pracodawca wiedział, że chodzi o pracę na danym stanowisku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *