CV Word – Najlepsze szablony CV w DOC do pobrania

CV word

Nie każdy zna się na programach graficznych i potrafi stworzyć niesamowite CV w kilka minut. Praktycznie każdy potrzebuje jednak kiedyś stworzyć CV, które wyśle w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę.

Jak więc zrobić proste CV w Wordzie i skąd wziąć szablon CV, który nie tylko zadowoli nas, ale też zaskoczy pracodawcę jakością i wykonaniem? Na to i na wiele innych pytań związanych z tworzeniem CV Word odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Najpopularniejsze szablony do obróbki w MS Word

W naszym portalu znajdziesz mnóstwo szablonów CV, które głównie opierają się o edycję w programie Word Office. Każdy z nich zawiera nie tylko elegancki i prosty w obsłudze szablon CV, ale też list motywacyjny, który zgrywa się kolorystycznie z CV. Poniżej znajdziesz najlepsze i najbardziej popularne szablony CV Word w naszym serwisie.

\"Przycisk

5. Morse — elegancki i czytelny wzór CV

\"CV

W tym szablonie CV Word wyeksponowane zostały takie elementy jak podsumowanie zawodowe, wykształcenie czy doświadczenie. Dzięki prostemu wykonaniu czytelnie przedstawia najważniejsze elementy, ważne z punktu widzenia pracodawcy.

Nadaje się do wielu branż, co czyni go dość uniwersalnym szablonem CV.

4. Norris — szablon dla tych, co myślą nieszablonowo

\"Norris

Jest to szablon CV, który został stworzony z myślą o programistach i grafikach. Wyraźnie odznaczona sekcja umiejętności sprawia, że posiadając wysokie umiejętności w obsłudze specjalistycznego oprogramowania, łatwo możesz się wyróżnić.

Ten szablon wygląda bardzo nowocześnie i dynamicznie, jednocześnie skupiając się na prostocie wykonania.

3. Sanford — wzór CV idealny dla programistów i grafików

\"cv

Jeden z naszych najbardziej kreatywnych, jeżeli chodzi o nasze wzory CV. Sprawdzi się u osób, które aplikują na stanowiska związane z obsługą komputerów i pracą na nich. Możliwość wpisania oprogramowania, w którym pracujemy, sprawia, że jest to idealny wzór CV online dla grafików i programistów.

Kolorystyka w tym szablonie została dopasowana w taki sposób, aby tworzyć jednolitą spójność ze zdjęciem. Istnieje możliwość dopasowania jej do własnych potrzeb.

2. Craft — prosty szablon CV dla każdego

\"CV

Ten szablon uplasował się na drugim miejscu, ze względu na jego uniwersalność. Jest na tyle prosty, że pasuje do niemal każdego stanowiska pracy. Prostota i jego przejrzystość sprawiają, że nada się on zarówno na stanowiska urzędowe, jak i na CV nauczyciela.

Duże sekcje nagłówków sprawiają, że odnalezienie wzrokiem najważniejszych dla pracodawcy elementów nie będzie problemem.

1. Finlay — numer jeden według naszych klientów

\"Finlay

Numer jeden na naszej liście to Finlay. Jest to szablon CV, który posiada dwie strony, dzięki czemu idealnie nada się dla osób posiadających dłuższą historię zawodową. Jego prostota wykonania i delikatne barwy sprawiają, że bez problemu można go stosować przy aplikacji na naprawdę wiele stanowisk.

Jest to jeden z najprostszych szablonów dostępnych na naszej stronie, ale mimo to jakość jego wykonania, stoi na najwyższym poziomie.

Jak stworzyć CV w Wordzie?

Aby stworzyć swój szablon lub CV Wordzie, musimy posiadać program Microsoft Word Office. Jest on płatny, jednak posiada darmową wersję próbną, której możemy używać przed 30 dni. Dostępny jest do pobrania na tej stronie.

Jeżeli posiadasz uruchomiony program Word Office, następnym krokiem jest otwarcie gotowego szablonu lub utworzenie nowego przy pomocy opcji Nowy > Życiorysy i listy motywacyjne. W ten sposób otworzysz jeden z gotowych szablonów, przygotowanych przez Microsoft lub kupiony na naszej stronie.

Kolejnym krokiem jest edycja poszczególnych sekcji. Na początku sprawdź, czy wszystkie z nich będą Ci potrzebne. W przypadku np. studentów sekcja doświadczenia nie będzie potrzebna i można ją zastąpić sekcją staże i praktyki.

Jeżeli wszystkie sekcje, które stworzyłeś lub edytowałeś, są odpowiednio sformatowane i zapisane, możesz przejść do dodania zdjęcia i obróbki kolorystycznej szablonu CV. Aby to zrobić, kliknij element, który chcesz edytować, a następnie przejdź do zakładki Formatowanie. W tej zakładce możesz w dowolny sposób zmieniać rozmiar, wygląd i kolor poszczególnych elementów.

Zdjęcie możesz również podmienić, używając zakładki Formatowanie lub dodać nowe w zakładce Wstawianie.

Wady i zalety darmowych szablonów CV w Word Office

Darmowe szablony CV w do edycji w MS Word stały się w ostatnim czasie dość popularne. Coraz więcej stron i portali oferuje darmowe szablony do przerobienia w Wordzie. Wiele z nich to niskiej jakości szablony CV, które nie są ani w dobry sposób sformatowane, ani nie oferują nic, czym zaskoczyłbyś pracodawcę.

Każdy przykładowy szablon CV można pobrać w formacie .doc lub .docx i edytować na swoim komputerze przy pomocy programu Word Office. W przypadku obu formatów możesz zmieniać nazwy sekcji, przesuwać poszczególne elementy oraz zmieniać kolorystykę szablonu CV.

Mimo wielu zalet, zastosowanie to, ma też swoje wady. Wiele darmowych CV Word posiada elementy graficzne, które nie zostały dopasowane do danego szablonu, przez co mogą się one rozciągać i zajmować więcej miejsca niż planował autor. Może to spowodować, przesuwanie elementów, a co za tym idzie całe CV, będzie prezentować się bardzo słabo.

Innym problemem, jest konieczność posiadania programu Word Office. Mimo że na wielu komputerach jest on już od razu zainstalowany oraz jest dostępny do pobrania za darmo, wiele osób ma z nim problem. Tutaj znaleźć można darmową wersję, która pozwala na miesiąc testowania programu za darmo.

Jeżeli więc chcesz stworzyć CV, które będzie wyglądać i prezentować się profesjonalnie, odradzamy wybieranie darmowych szablonów. Są one zwykle niedopracowane lub nie zawierają miejsca na klauzulę, przez nawet wysyłając CV, nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji.

Polecamy więc wybór jednego z dostępnych na naszej stronie szablonów, gdzie masz pewność tego, że szablon CV Word jest wykonany w profesjonalny sposób, a dodatkowo w przypadku problemów, służymy Ci pomocą.

O czym warto pamiętać tworząc CV Word

Tworząc CV Word, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach. Nie uwzględniając choćby jednego z nich, narazić się możesz na utratę punktów rekrutacyjnych. Warto jest zapoznać się z poniższą listą, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu i mieć pewność, że nasze CV zostało wykonane jak najbardziej profesjonalnie.

Prawidłowo podaj swoje dane

Może Cię to zdziwić, ale naprawdę duża część kandydatów źle podaje swoje dane osobiste lub kontaktowe. W takim wypadku aplikacja jest albo niebrana pod uwagę ze względu na brak możliwości kontaktu z kandydatem, albo pracodawca podejmuje działanie ze swojej strony, aby daną osobę znaleźć.

Dodaj spersonalizowane podsumowanie zawodowe

Nigdy, ale to nigdy nie wysyłaj jednego CV na kilka ogłoszeń. Każde CV musi być jak najbardziej dopasowane do ogłoszenia, a już w szczególności podsumowanie zawodowe. Skup się na tym, aby pokazać pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko i to właśnie Ciebie powinien wybrać.

Skup się na konkretach

Lanie wody już dawno odeszło do lamusa. Musisz pisać same konkretne informacje i omijać wszystko, co nie ma znaczenia z danym stanowiskiem pracy. Umiejętności jak pracowity lub uczciwy może wpisać każdy kandydat, a zadaniem Twojego CV jest Cię wyróżnić.

Zapisz CV w odpowiednim formacie

Duża część kandydatów wysyła swoje CV w formacie .doc lub .docx. Jest to po pierwsze bardzo nieprofesjonalne, a po drugie, otwierając taki plik w Wordzie z innego roku, stworzone CV może nie wyglądać tak, jak je stworzyliśmy. Poszczególne elementy mogą być poprzesuwane, a niektóre nawet niewidoczne. Jedynym słusznym formatem zapisu CV jest .pdf.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż profesjonalne CV to nie tylko życiorys zawodowy, ale również odpowiednio przygotowany szablon listu motywacyjnego. Jeśli chcesz wyróżnić swoje CV, możesz w liście motywacyjnym opisać dokładniej swoje podsumowanie oraz doświadczenie zawodowe. Dzięki temu pokażesz pracodawcy, że zależy Ci na danym stanowisku.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tworzenia CV w Wordzie lub edycji naszego szablonu, zachęcamy do skorzystania z sekcji komentarzy lub użycia formularza kontaktowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *