CV wzór Word — czym jest? jak je znaleźć?

CV wzór Word

Coraz modniejsze staje się korzystanie z kreatorów CV, które pozwalają w kilka minut stworzyć ciekawe dokumenty aplikacyjne. Nie są one jednak idealnym rozwiązaniem, ponieważ wiążą się zwykle z uiszczeniem dość sporej miesięcznej opłaty. Na szczęście istnieje alternatywa, jaką są wzory CV Word. Są to szablony, które pobieramy na swój komputer i edytujemy je korzystając z popularnego oprogramowania biurowego MS Office.

Z tego wpisu dowiesz się, jak stworzyć swój własny szablon w Wordzie, jak edytować gotowe wzory CV, a także gdzie je znaleźć.

Jak zrobić CV w Wordzie?

Word oferuje kilka prostych szablonów CV, które można stosować całkowicie za darmo. Są to zwykle niezbyt skomplikowane wzory bez wodotrysków, ale w niektórych przypadkach sprawdzą się bardzo dobrze.

\"Word

Żeby znaleźć szablon w programie MS Word, należy utworzyć nowy plik w oparciu o szablon z biblioteki Microsoft. W tym celu należy wyszukać dostępne szablony projektów tekstowych przy użyciu słów „cv”, „resume” lub „życiorys„. Powinna nam wyświetlić się lista z dostępnymi wzorami CV Word.

\"CV

Teraz wystarczy wybrać szablon, który nas interesuje i przejść do jego edycji.

Edycja szablonów CV Word

Gdy wybierzesz szablon, który Cię interesuje, pierwszym krokiem jest podmiana zdjęcia. Aby to zrobić, kliknij domyślne zdjęcie i wybierz opcję zastąp zdjęcie. Jeśli jej nie widzisz, dodaj nowe zdjęcie korzystając z zakładki Wstaw > Obraz i ustaw go w miejscu, które Cię interesuje.

\"Zdjęcie

Teraz możesz przyciąć zdjęcie w taki sposób, aby pasowało do szablonu. Aby to zrobić, należy wybrać zakładkę Formatowanie > Przytnij do kształtu i wybrać kształt, który nas interesuje.

\"Przycinanie

Dalsza część, to podmiana tekstu na ten, którego chcemy użyć w naszej aplikacji.

\"Podmiana

Jak widzisz, stworzenie darmowego CV w Microsoft Word, wcale nie jest trudne. Wystarczy kilka kliknięć i parę minut, by stworzyć proste CV.

Jeśli spośród dostępnych w programie szablonów nie widzisz żadnego, który przykuwa Twoją uwagę, zajrzyj na naszą stronę z wzorami CV, na której znajdziesz sporo ciekawych alternatyw.

Profesjonalne wzory CV do edycji w Wordzie

Musisz wiedzieć, że nie wszystkie CV dostępne w Internecie przygotowane są przez specjalistów, którzy znają się na swoim fachu. Niektóre szablony mimo świetne wyglądu, nie spełniają swojego zadania lub po prostu są mało czytelne. Musisz zatem zwracać uwagę na to, skąd pobierasz CV wzór Word i jeśli robisz to z mało zaufanego miejsca, koniecznie przeskanuj otrzymany plik. Dzięki temu unikniesz zainfekowania Twojego sprzętu i nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo plików i haseł.

Jeśli interesują Cię profesjonalne CV, poniżej znajdziesz 3 przykłady, z których możesz skorzystać.

Finlay – czytelny i spokojny

Jest to jeden z najpopularniejszych szablonów w naszym sklepie. Klienci decydują się na niego, ponieważ jest stonowany i zawiera wyłącznie niezbędne elementy. Z tego powodu nadaje się do niemal każdego zawodu. Jest to przykładowe CV, które daje Ci gwarancję sukcesu.

Ellwood – nowoczesne CV z pazurem

Jeżeli szukasz czegoś z większym zacięciem o żywych barwach, Ellwood będzie dla Ciebie. Jest to nieco bardziej rozbudowany szablon, zawierający wykresy kołowe i ostre kształty, które pasują do osób o silnym charakterze.

Wybierz ten szablon, jeśli zależy Ci na przedstawieniu siebie jako osoby pewnej siebie o pozytywnym podejściu do życia.

Craft – proste CV dla mało wymagających

Craft to jedno z najprostszych rozwiązań na naszej stronie. Mimo braku żywych kolorów wszystkie sekcje są od siebie wyraźnie oddzielone, a odnalezienie jakiejkolwiek informacji jest bardzo proste.

Ten szablon idealnie sprawdzi się w przypadku osób, dla których liczy się przekaz i treść, a nie ekscentryczny wygląd dokumentu.

Szablon CV Word – gdzie je znaleźć?

Miejsc, w których można pobierać darmowe CV do pobrania jest wiele. Można tam znaleźć nie tylko CV w formacie .doc, ale również pliki .ppt, które można edytować w MS PowerPoint. Dodatkowo znaleźć też można sporo listów motywacyjnych, które pracodawca i rekruter cenią podczas rekrutacji.

Poniżej znajdziesz listę angielskich stron, na których znajdziesz zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowane wzory CV Word do pobrania.

Resumegenius.com

Szwajcarska strona, na której można napisać swoje CV korzystając z kreatora lub pobierając wzory CV Word. Znajdziesz tu sporą ilość ciekawych szablonów, spośród których kilka jest naprawdę interesujących. Większość z nich spełnia podstawowe normy, jednak nieznaczna ilość nie będzie nadawać się do aplikowania w Polsce.

Jeśli chcesz wybrać szablon CV z tej strony, pamiętaj, że jest to nieoficjalny portal udostępniający gotowe szablony CV do wypełnienia po angielsku.

Templates.office.com

Jeśli interesuje Cię darmowy szablon CV po angielsku, który można przerobić w kilka minut, skorzystaj z oficjalnej strony Office. Znajdziesz tu kilka naprawdę interesujących propozycji, które sprawdzą się dla wielu branż.

Pamiętaj, że jedynym dobrym formatem zapisu CV, jest PDF. Jeśli zapiszesz CV w DOC, nie możesz mieć pewności, że rekruter zobaczy w 100% to, co stworzyłeś.

To już wszystko, co powinieneś wiedzieć o tworzeniu i edycji CV wzorów Word. Jak widzisz, cały proces jest bardzo prosty, a jego główną zaletą w porównaniu do kreatorów CV, jest brak konieczności uiszczania opłaty przy każdej edycji pliku. Jest to dużą zaletą szczególnie wtedy, gdy aplikujemy do kilku firm jednocześnie i chcemy dopasować nasze dokumenty do każdej oferty pracy.

Jeśli masz do nas jakieś pytania lub znalazłeś błąd w treści artykułu, napisz komentarz, a my postaramy się pomóc 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *