Inspirujące cytaty motywacyjne na każdy dzień

Cytaty motywacyjne na każdy dzień

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić wam cytaty motywacyjne, które nie tylko pomogą przetrwać trudniejsze chwile, ale też mogą dać wam energię do dalszego działania. Są one bardzo pomocne, ponieważ na drodze do sukcesu nie raz możesz poczuć zwątpienie czy niemoc.

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że mimo ogromnej chęci osiągnięcia sukcesu, nie chcemy już pracować. W takich momentach, gdy nie jesteśmy już w stanie dawać z siebie 100%, motywacja jest jednym z najważniejszych czynników do dalszej dobrej pracy.

To, czy cytaty motywacyjne będą dla Ciebie pomocne, zależy od tego, czy chcesz osiągnąć sukces i dalej pracować oraz, czy jesteś wzrokowcem, czy słuchowcem. Najlepszym przypadkiem, jest ten, gdy przez pewien czas dawałeś z siebie maksimum i nie masz chęci do dalszej pracy mimo pragnienia osiągnięcia sukcesu. Jeżeli jesteś wzrokowcem, zapraszam do dalszej części artykułu, w której przedstawiliśmy wybrane przez nas cytaty, a jeżeli jesteś słuchowcem odwiedź tą stronę, na której znajdziesz mnóstwo materiałów, które na pewno będą pomocne.

Przedstawione w artykule cytaty, to głównie słowa osób znanych, bogatych a także tych, które osiągnęły sukces zawodowy.

Pudłujesz 100% strzałów, jeżeli w ogóle ich nie wykonujesz.

Wayne Gretzky

Pierwszy cytat mówi, o tym, że nie robiąc nic, nie możemy popełnić błędów, ale też nic nie osiągniemy. Błędy są nieodłącznym elementem nowo wykonywanych czynności czy prowadzenia biznesu. Praktycznie każda osoba, która osiągnęła sukces, kiedyś musiała popełnić jakiś błąd.

Nie bój się więc o to, że rozpoczynając swój biznes czy też próbując nowe rzeczy popełniasz błędy. Są one naturalną kolejnością rzeczy, bez której nie mielibyśmy nic w obecnym świecie.

Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi.

Michael Jordan

Słowa jednego z najbardziej znanych koszykarzy na świecie. Podobnie jak w przypadku poprzedniego cytatu, chodzi tu o to, aby po napotkaniu problemów, nie poddawać się, a dalej przeć przed siebie.

Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki.

Bill Gates

Słowa jednego z najbogatszych ludzi na świecie i współzałożyciel Microsoftu. Jego słowa dobrze przedstawiają to, w jaki sposób większość ludzi postrzega sukces i porażkę.

Sukces jest świętowany, z czym nie powinno się mieć problemu, ale większość osób odnosząc porażkę, nic z tego nie wyciąga. Zarówno w biznesie jak i w życiu nauka na własnych błędach jest najlepszym sposobem zdobywania wiedzy i umiejętności. Wiele osób tego jednak nie rozumie i mimo popełniania bardzo głupich błędów, mylą się i potykają się znowu o tą samą kłodę.

Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok.

Bruce Lee

Aby zacząć cokolwiek robić, najważniejszy jest ten pierwszy krok. Wielu ludzi odkłada na potem lub jutro to, co chcieliby osiągnąć, przez co nigdy nie dochodzą do tego, o czym marzą.

Jeżeli chcesz osiągnąć jakikolwiek, nawet najmniejszy sukces, musisz po niego sięgnąć i zacząć działać. Nic nie przyjdzie samo.

\”Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.\”

Robert Kiyosaki

Słowa jednego z najpopularniejszych autorów książek o inwestowaniu pieniędzy.

Cytat ten mówi, że najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu jest podążanie za śladami kogoś, kto ten sukces osiągnął. Nie chodzi tu o to, aby uczęszczać na kursy czy szkolenia na których zdobędziecie \”tajemną\” wiedzę do sukcesu, ale to to, aby we własnym zakresie zapoznać się z historią firmy której śladami chcemy podążać i ją naśladować.

Motywacja do wygranej jest ważna, ale motywacja do przygotowania się jest niezbędna.

Joe Paterno

Jest to cytat, który jasno pokazuje, że do zdobycia wygranej nie jest wymagana, jednak do przygotowania się do jego osiągnięcia już niezbędna.

Kiedyś – nie ma takiego dnia tygodnia.

Janet Dailey

Wielu ludzi odkłada coś na jutro lub na kiedyś. Jest to karygodne postępowanie, które nie ma nic wspólnego z osiągnięciem sukcesu.

Jedyne, co może pomóc Ci osiągnąć sukces, jest ciężka praca, sukcesywność i systematyczność.

Fart to coś, co przytrafia się, kiedy przygotowanie spotyka się z okazją.

Seneka

Wielu ludzi, których spotyka jakiś dar z nieba czy okazja dzięki której mogą stać się bogaci, po prostu ją traci.

W wielu przypadkach osoby takie nie posiadają odłożonych pieniędzy na czarną godzinę i sytuacje jak te. W takim przypadku nawet, gdy spotka Cię coś, co mogłoby odmienić Twoje losy o 180 stopni jest nic niewarte.

Musisz być zawsze przygotowany na to, że może Cię spotkać jakaś okazja, inaczej nic z niej nie wyciągniesz.

Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się.

Winston Chirchill

Wiele osób poddaje się po tym, gdy ugrzęznął w zbyt głębokim błocie lub po prostu natłok problemów staje się zbyt duży. Jest to najgorszy moment aby się poddać, bo zawsze po tym jak jest źle, pojawią się dni, w których może być zgoła inaczej.

Jeśli zaproponują ci miejsce w statku kosmicznym, nie pytaj, co to za miejsce. Po prostu wsiadaj.

Sheryl Sandberg

Jeden z moich ulubionych cytatów. Wiele osób, głównie polaków dostając od losu szansę, podchodzi do niej sceptycznie i wypytuje się dokładnie o co z nią chodzi.

Jeżeli skorzystanie z pomocnej dłoni nic Cię nie kosztuje, chwyć za nią i po prostu podążaj przed siebie bez zadawania zbędnych pytań.

Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne, jeśli podzielisz je na mniejsze podzadania.

Henry Ford

Zdanie, które mówi o tym, że cokolwiek byśmy mieli do zrobienia, czy to budowa samochodu czy stworzenie sklepu, jest proste, jeżeli podzieli się je na części pierwsze.

\"motywacja

Nie skupiaj się więc na Twoim celu jako całości, zamiast tego, podziel go na mniejsze podzadania, które sprawią, że wszystko będzie o wiele prostsze do wykonania.

Porażki inspirują zwycięzców, natomiast pokonują przegranych.

Robert Kiyosaki

Kolejny cytat mówiący o tym, że odnosząc sukces, każdy jest szczęśliwy. Gdy jednak odnosimy porażkę, tylko osoby zdolne się czegoś z nich nauczyć i te, których inspirują one do dalszej pracy osiągnął coś więcej.

Człowiek, który goni dwa zające nie złapie ani jednego.

Konfucjusz

Czy to w pracy, czy w życiu codziennym. Skupiając się na jednej czynności zamiast na kilku, wykonamy ją o wiele lepiej. Tak więc jeżeli chcesz osiągnąć sukces zawodowy, postaraj się skupić na swoich mocnych stronach i w tym zakresie działać.

Dopiero, gdy osiągniesz w czymś zadowalający poziom, bierz się za kolejną czynność.

Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota.

Leo Burnett

Piękne słowa, które przedstawiają postawę człowieka dążącego do sukcesu. Jest wielu ludzi, którzy po prostu rezygnują lub poddają się i nawet nie chcą próbować.

Ty, jeżeli spróbujesz zrobić coś, co może odmienić Twoje życie, nie tylko możesz osiągnąć sukces, ale też wypełniasz swoje pragnienia i uczysz się nowych rzeczy, co jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka.

Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione.

Nelson Mandela

Nie zawsze najlepszą opcją jest podążanie śladami konkurencji. Czasem lepszą opcją jest opracowanie nowego produktu lub usługi, która odmieni rynek.

Jeżeli masz więc pomysł, który Twoim zdaniem ma szansę na sukces, popytaj znajomych i rodzinę co o nim sądzą i spróbuj, może Ci się uda.

Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu.

Napoleon Bonaparte

Procent ludzi, którym majątek czy sukces spadł z nieba jest bardzo niewielki. Za to bardzo duży procent ludzi sukcesu to osoby, które osiągnęły to ciężką pracą i wytrwałością.

Jeżeli więc chcesz osiągnąć sukces, nie możesz zapomnieć o tych słowach, bo mimo, że mają blisko dwieście lat, są wciąż aktualne.

Nie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do porażki jest próbować zadowolić wszystkich.

Bill cosby

Zakładając jakikolwiek biznes, nie możesz od razu celować w szeroką grupę klientów. Skup się najpierw na niewielkim zakresie swojej branży i wyrób renomę swojej marki. Dopiero, gdy Twoi klienci będą wiedzieli, że oferujesz produkt, który jest dobrej jakości, zacznij podbijać inne rynki.

Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia.

Audrey Hepburn

W wielu sytuacjach najlepszą opcją jest, nie poleganie na innych ludziach, a wykonanie czegoś samodzielnie. Musisz pamiętać o tym, że sam sobie jesteś najlepszą motywacją i jeżeli chcesz coś w życiu osiągnąć, musisz to zrobić samodzielnie.

W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Vivian Green

Łatwo jest czekać na lepsze czasy i dobry moment na wejście do gry. Co jednak, gdy czekanie będzie trwało 20 lat? Nic wtedy nie osiągniesz.

Kluczem do sukcesu jest nauka gry na panujących zasadach i odpowiednie zarządzanie tym co się posiada.

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać!

Stephen Covey

Nie tylko motywacja jest potrzebna do osiągnięcia sukcesu. Wielu ludzi, którzy osiągnęli już życiowy sukces posiadają szereg wyrobionych nawyków, które im to umożliwiły.

Spaniem i nic nie robieniem nic nie wskórasz. Musisz działać w taki sposób, aby dążenie do celu i systematyczna praca stała się Twoim nawykiem, bez czego nie będziesz mógł prawidłowo funkcjonować.

Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie: nie pododawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz.

Muhammad Ali

Wiele osób, które są teraz na szczycie mówi o tym, że praca by to osiągnąć była dla nich piekłem. Niektórzy mają to szczęście i praca jest dla nich całkowitą przyjemnością.

Jeżeli jednak należysz do tej pierwszej grupy, musisz uświadomić sobie, że pracą przez 2 lata możesz zapewnić sobie wolność finansową na najbliższych 10 lat. Czy więc warto? Sam odpowiedz na to pytanie.

Nie wyobrażam sobie, aby można było osiągnąć sukces, nie będąc konsekwentnym i upartym.

Irena Eris

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w życiu zawodowym lub prywatnym, musisz każdego dnia dawać z siebie jeszcze więcej.

Postaw nogi na podłodze i powiedz: dziś chciałbym być trochę lepszy niż wczoraj.

Erika Moon

Nigdy nie możesz odpuszczać. Codziennie musisz stawać się lepszą wersją samego siebie, dzięki czemu marzenia będą łatwiejsze do zrealizowania niż kiedykolwiek.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.

M. Twain

Codziennie może trafić się okazja, która odmieni Twoje życie. Gdy wstajesz z łóżka, nie bądź negatywnie nastawiony na nadchodzący dzień.

Nigdy nie marnuj czasu, próbując wytłumaczyć kim jesteś, ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć.

Dream Hampton

Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, otaczaj się ludźmi, którzy Cię rozumieją i chcą Ciebie słuchać. Nie marnuj czasu na tych, którzy Cię ignorują.

2 thoughts on “Inspirujące cytaty motywacyjne na każdy dzień”

  1. Hej,
    Bardzo intrygujące zestawienie.
    Wydawałoby się, że nie powinno się czerpać inspiracji z przegranych…, a przyznam, że cytaty z ich ust niosą dużo nauki i pokory.
    Po przemyśleniu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *