Darmowe szablony CV – 10 najlepszych darmowych wzorów CV do pobrania

darmowe szablony CV

Najważniejsze w dobrym CV są treść i elegancki wygląd naszej aplikacji. W przypadku treści jest dość łatwo, ponieważ wzorując się na artykułach i poradnikach możemy przygotować naprawdę atrakcyjne opisy. Nieco ciężej jest ze wzorem CV, które często kosztują dużo lub po prostu nie ma takich, które przykuwają naszą uwagę. Darmowe szablony CV nam ten problem rozwiązują, bo nie musimy wydawać pieniędzy, żeby aplikacja wyglądała atrakcyjne

W poniższym artykule przedstawimy zalety darmowych szablonów CV, a także top listę, w której zamieściliśmy najlepsze darmowe szablony CV do pobrania.

Zalety darmowych szablonów CV

W wielu przypadkach darmowe szablony CV w zupełności wystarczą. Aplikując bowiem na stanowisko praktykanta lub stażystę, pracodawca zwraca bardziej uwagę na to, co potrafimy i do czego aspirujemy, niż na oprawę graficzną naszej aplikacji. Jeżeli zaś jesteś kandydatem dużej korporacji, gdzie na jedno stanowisko pracy aplikuje setka osób, wtedy każdy detal ma duże znaczenie.

Darmowe szablony CV są często dość ubogie i proste. Jest to w niektórych przypadkach wada, w innych ogromna zaleta. Trzeba potrafić rozpoznać, kiedy i na jakie stanowisko warto jest wysłać jak wyglądającą aplikację, żeby wypaść jak najlepiej.

\"Przycisk

Główną zaletą CV, za które nie musimy płacić, jest oczywiście cena. Wiele osób nie chce wydawać nawet złotówki za coś, co niekoniecznie może zapewnić im miejsce pracy w wymarzonej firmie. Zamiast tego wolą wybrać darmowe wzory CV, które często nie są zbyt wysokiej jakości.

Najlepsze darmowe szablony CV – TOP 10

Poniżej przedstawiliśmy najlepsze według nas darmowe szablony CV dostępne w internecie. Są to profesjonalne CV, które zawierają także szablon listu motywacyjnego i spełniają wszelkie kryteria dzisiejszych aplikacji.

Znajdują się tu CV, które możesz edytować w Word Office, Photoshopie i wielu innych programach graficznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejność, w jakiej szablony zostały umieszczone na naszej liście jest losowa.

Trzykolumnowy klasyczny szablon CV

Ten CV szablon wygląda elegancko i bez problemu przyciągnie uwagę pracodawcy. Rekomendowany jest dla osób aplikujących na stanowiska biurowe i na poważne stanowiska.

\"CV

Ten życiorys zawodowy znajdziesz do pobrania tutaj.

Zawiera wszystkie niezbędne elementy jak podsumowanie zawodowe, czy sekcja doświadczenie zawodowe.

Minusem tego rozwiązania jest czarna sekcja, która w przypadku drukowania może nie wyglądać najlepiej. Gdy na papier nakładana jest duża ilość tuszu, kartka może się pofałdować lub rozmazać. Nawet w przypadku drukarek cyfrowych nie możesz mieć pewności, że tak przygotowane CV odpowiednio się wydrukuje.

Warto więc na etapie wyboru szablonu zwrócić uwagę na to, czy w przypadku drukowania nie będziemy mieli z szablonem CV problemów.

Postaraj się, aby wybrany szablon nie zawierał ciemnego tła, które w przypadku wydruku może być problematyczne.

Ciekawy darmowy szablon CV

Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą wyróżnić się nieco innym CV niż reszta kandydatów. To CV posiada dość specyficzny rozkład sekcji, ale wszystkie są odpowiednio zaznaczone i widoczne. Ten życiorys zawodowy jako całość prezentuje się naprawdę estetycznie i profesjonalnie, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w przypadku zawodów technicznych i wymagających opisu umiejętności.

\"Ciekawy

Ten darmowy szablon CV możesz pobrać tutaj.

Zwróć uwagę, że szablon ten nie zawiera zbyt wiele miejsca na umieszczenie tekstu. W przypadku małych firm będzie to duży plus, natomiast aplikując do dużej firmy, gdzie zapewne działa system ATS, który analizuje CV szukając słów kluczowych już niekoniecznie.

Możliwość umieszczania ikon w CV również jest jego ogromnym plusem, ponieważ nie trzeba wiele czytać, by dowiedzieć się, jakie są pasje i zainteresowania danego kandydata.

Nowoczesne CV z wykresami kołowymi

To dość nietypowy szablon CV, który z jednej strony jest prosty, z drugiej zaś, całkiem skomplikowany. Dla osób, które uwielbiają minimalizm, będzie wyborem idealnym.

\"Nowoczesne

Jeżeli zainteresował Cię ten darmowy szablon CV, pobierz go tutaj.

Ten darmowy szablon CV zawiera jeden minus, który przez złośliwego rekrutera może wpłynąć na ocenę kandydata. Strona wizualna przeważa tu wyraźnie nad treścią. O ile w przypadku aplikacji na stanowisko wymagające kreatywnego myślenia będzie to plus, o tyle w każdym innym już niekoniecznie. Nie zapominaj, że pracodawcy przeglądają spore ilości CV i im szybciej znajdą w danej aplikacji to, czego szukają, tym lepiej ocenią kandydata.

Wybierając darmowy szablon CV, pamiętaj o praktycznej stronie dokumentu.

Darmowy i elegancki wzór CV

Darmowy wzór CV, który ma jedną ogromną zaletę — jest bardzo prosty i przejrzysty. Struktura została stworzona w przemyślany sposób, dzięki czemu wszystkie niezbędne informacje są naprawdę dobrze widoczne.

\"Darmowe

Pobierz to eleganckie CV tutaj.

Minusem tego szablonu CV jest zaś to, że nie mieści się na jednej stronie A4. Każdy rekruter widząc kilku stronicowe CV, łapie się za głowę lub myśli, że ma do czynienia z bardzo doświadczonym kandydatem. Tutaj jednak tak nie jest, ponieważ nawet w przypadku niewielkiego doświadczenia zawodowego, ciężko jest umieścić wszystkie niezbędne informacje na jednej stronie.

Gdy zaczniesz z tym szablonem kombinować, poszczególne elementy zaczną się rozjeżdżać, przez co nie będzie ono wyglądało jak wzór na powyższym zdjęciu.

Ekscentryczne CV na czarnym tle

Jeżeli chodzi o darmowe szablony CV, ten wyraźnie wyróżnia się na tle pozostałych. Jest bardzo oryginalny i świetnie sprawdzi się w przypadku stanowisk wymagających kreatywnej pracy jak np. grafik czy programista.

\"ekscentryczne

Jeśli szukasz oryginalnego i darmowego wzoru CV, to ten możesz pobrać tutaj.

Zawiera jednak mnóstwo elementów, które odwracają uwagę od tego, co najważniejsze, czyli treść. Dodatkowo wszystkie sekcje, jak doświadczenie zawodowe czy podsumowanie zawodowe zaprezentowane jest nieco chaotycznie, przez co rekruter nie wie na pierwszy rzut oka, na co warto zwrócić uwagę.

Tło, o którym wspominaliśmy, również jest czarne. W tym przypadku nie jest to jednak duży problem, bo w tym CV możesz zmienić tło i kolor czcionki w kilka kliknięć.

Profesjonalne CV z wyróżnionym podsumowaniem zawodowym

Jest to jeden z ciekawszych wzorów, jeżeli chodzi o darmowe szablony CV. Zawiera niemal wszystkie elementy, które powinny znajdować się w CV, nie posiada zbędnych rozpraszaczy, a kolorystyka jest bardzo przyjazna i dopasowana.

\"Profesjonalne

Ten szablon Curriculum Vitae znajdziesz tutaj.

Jednak jak każde CV stworzone przez osoby, które nie posiadają wiedzy na ten temat, tak samo i tutaj, można niektóre elementy poprawić. Sekcja umiejętności nie została podzielona na twarde i miękkie, co w wielu przypadkach jest bardzo ważne.

Drugim minusem, który przy odrobinie pracy jesteśmy w stanie tutaj poprawić, jest skala umiejętności. W przypadku twardych bez problemu ocenimy jak dobrze coś potrafimy. Co jednak gdy musimy ocenić naszą umiejętność pracy w grupie lub organizację czasu? Wtedy jest już nieco trudniej.

Piszesz CV? Sprawdź ten poradnik, w którym dowiesz się jakich błędów nie popełniać pisząc CV.

Szablon CV z wyraźnie zaznaczonymi sekcjami

Jeżeli cenisz swój czas i jak i czas pracodawcy, to ten szablon jest dla Ciebie. Wszystkie sekcje zostały tu stworzone w taki sposób, aby były wyraźnie widoczne i nie zlewały się ze sobą. Kolorystyka również wpływa pozytywnie na jego odbiór, dodając dynamiki i elegancji.

\"Darmowy

Szukasz przejrzystego szablonu CV do pobrania? Pobierz go tutaj.

Nie zawiera jednak tego, co w dzisiejszym CV jest najważniejsze — podsumowania zawodowego. CV, które nie posiada tej sekcji w wielu przypadkach, może być od razu skazane na porażkę. Da się jednak w pewnym stopniu to odratować, ponieważ przesuwając całość nieco niżej otrzymamy trochę wolnego miejsca, w którym możemy umieścić podsumowanie naszej kariery zawodowej.

Dwustronne CV dla osób z długą historią zawodową

Jest to wzór CV przeznaczony wyłącznie dla osób z dużym doświadczeniem zawodowym. Sekcje są od siebie mocno oddzielone, dzięki czemu całość jest bardzo czytelna, ale nie umieścisz wszystkich niezbędnych informacji na jednej stronie. Właśnie dlatego ten życiorys zawodowy polecamy wyłącznie osobom, które dużo potrafią lub pracowały w wielu firmach na przestrzeni lat.

\"Dwustronne

Ten CV szablon za darmo znajdziesz do pobrania tutaj.

Pamiętaj jednak, że rekruterzy spędzają zwykle około 7 sekund na analizę CV. Widząc dwustronny dokument ten czas może zostać podzielony na dwa, przez co nie ma praktycznie szans, że przeczyta wszystko, co chciałeś przekazać.

Nie korzystaj z tego szablonu, jeżeli jesteś na początku swojej kariery zawodowej lub nie posiadasz wielu umiejętności, którymi chciałbyś się pochwalić.

Dwustronne szablony CV przeznaczone są wyłącznie dla osób z dużym doświadczeniem zawodowym.

Nowoczesny szablon CV w ciekawej oprawie

Jeden z najbardziej przyjaznych dla oka szablonów dostępnych w naszym zestawieniu. Kolorystyka jest bardzo spokojna i stonowana, dzięki czemu sprawdzi się na praktycznie każdym stanowisku pracy. Znajduje się tu miejsce na zdjęcie, podsumowanie zawodowe, czy osiągnięcia.

\"Nowoczesny

Ten wzór CV możesz pobrać tutaj.

W tym przypadku również musisz pamiętać o tym, że szablon na komputerze prezentuje się naprawdę elegancko, ale gdy będziesz chciał je wydrukować może być zupełnie inaczej. Kolory po wydruku niekoniecznie będą wyglądać tak samo, a czcionki mogą się nieco rozpływać.

Dobrym pomysłem będzie tu zastąpienie tła na nieco jaśniejsze kolory, które nie pozbawią charakteru, a sprawią, że CV będzie prościej wydrukować.

Oryginalny szablon CV do pobrania za darmo

Ciekawy szablon CV, w którym każda sekcja wpisana jest w oddzielną ramkę. Całość jest naprawdę spójna i przejrzysta, a ogromną zaletą jest też ilość miejsca przeznaczonego na przestawienie swoich kompetencji i doświadczenia zawodowego.

\"Oryginalny

Jeżeli jesteś zainteresowany tym szablonem CV, znajdziesz go do pobrania tutaj.

Posiada też idealnie dopasowany szablon listu motywacyjnego, który w przypadku osób bez doświadczenia zawodowego sprawdzi się bardzo dobrze. Dzięki niemu możesz zachęcić pracodawcę do Twojej osoby i pokazać mu, że wybierając Ciebie podejmie dobrą decyzję.

Ten szablon CV do pobrania dobrze sprawdzi się w każdej branży. Posiada bowiem neutralną kolorystykę, która sprawia, że jest to uniwersalny wzór CV.


To by było na tyle, jeżeli chodzi o darmowe szablony CV. Szukając ich w Internecie, na pewno znajdziesz o wiele więcej, które Cię zaciekawią. W naszym zestawieniu zawarliśmy takie, które uważamy za najciekawsze i posiadające największy potencjał do edycji.

Zakładając, że przeczytałeś wszystkie opisy przedstawionych szablonów CV, wiesz, co powinny i czego nie powinny zawierać dobre wzory CV. Możesz teraz na własną rękę zacząć szukać takich, które będą pasowały do Twojego charakteru lub po prostu będą się Ci podobać.

Jeśli masz do nas jakieś pytania na temat wyglądu i pisania CV, zadaj je w sekcji komentarzy pod spodem. Możesz też skontaktować się drogą mailową korzystając z zakładki kontakt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *