Jak wybrać idealny szablon CV

szablon CV

Odpowiednio wybrany szablon CV, może znacznie zwiększyć Twoje szanse w rekrutacji na nowe stanowisko pracy. Ciężko jest bowiem wyróżnić się na tle innych kandydatów, zwykłym czarno białym CV, które w żaden sposób nie pokazuje kreatywności i zaangażowania osoby aplikującej. Na naszej stronie znajdziesz szablony CV, które dopasowane są do każdego zawodu, które bez problemu dopasujesz w kilka minut.

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, dzięki którym wybierzesz CV szablon, który będzie spełniał Twoje oczekiwania i dodatkowo wyróżniał Cię na tle innych osób aplikujących do pracy.

Najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru szablonu CV

Dobry wybór szablonów CV nie jest łatwy. Szczególnie gdy na rynku jest obecnie mnóstwo konkurencji, która zrobi wszystko, żeby dostać pracę, o którą się starają. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym wybór będzie znacznie prostszy i dokonasz go w kilka minut.

 • Zapoznaj się z wymaganiami i standardami obowiązującymi w Twojej branży.
 • Dowiedz się, czy firma do której aplikujesz luźno podchodzi do oficjalnych spraw biznesowych.
 • Zdecyduj, czy chcesz zaprezentować się w pełni profesjonalnie, czy jako osoba, która lubi, co robi i ma luźne podejście do pracy.
 • Określ, które sekcje i jakie umiejętności w Twoim CV są najważniejsze.
 • Wybierz kilka wzorów CV, które odpowiadają Twoim wymaganiom.
 • Wyeliminuj te, które nie spełniają wizualnych wymagań.
 • Upewnij się, że zdjęcie jest dobrze widoczne i najważniejsze elementy są wyróżnione.
 • Sprawdź, czy szablon CV zawiera też list motywacyjny.
\"Przycisk

Są to najważniejsze kroki, którymi powinien kierować się każdy, kto wybiera szablon CV. Co prawda w niektórych przypadkach możesz kilka z nich pominąć, ale jest to uniwersalna lista, która pomoże w przypadku większości stanowisk pracy.

Szablony CV dla każdego

Gdyby istniał jeden uniwersalny szablon CV, dzięki któremu dostałbyś pracę na każdym stanowisku, wybór byłby znacznie prostszy. Niestety od odpowiedniego wyboru szablonów CV, może zależeć, czy otrzymasz wymarzoną pracę, czy też nie.

Musisz pamiętać, że w kreatorze CV nie masz tak szerokiego pola do popisu, jak w przypadku szablonu CV, które możesz przerabiać w Wordzie. Tylko takie wzory CV gwarantują, że Twoje CV będzie dopasowane do Ciebie i branży, w której pracujesz.

Na naszej stronie znajdziesz zarówno nowoczesne, jak i klasyczne wzory CV. Dzięki nim możesz stworzyć CV, które będzie opisywało Cię i Twoją historię we wciągający sposób. Nie staraj się jednak na siłę pisać o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Pracodawcy mają do przejrzenia setki aplikacji i wysyłając wzór CV, który jest zwięzły i zawiera wyłącznie niezbędne informacje pokażesz, że szanujesz ich czas i nie lubisz lać wody.

\"CV
Sanford – idealny szablon CV dla programistów i grafików
\"Norris
Norris – nowoczesny wzór bez zdjęcia
\"Galindo
Galindo – nowoczesny szablon dla każdego
\"Finlay

Finlay – prosty, ale elegancki szablon CV

Nowoczesny szablon CV

Nowoczesne stanowisko pracy w branży kreatywnej wymaga ciekawego wzoru CV. Wybierając nowoczesny szablon CV, powinieneś skupić się nie tylko na jego wyglądzie, ale też na czytelności. Sporo szablonów, które możesz pobrać, na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo dobrze, ale po uzupełnieniu danych nie są wystarczająco czytelne, co może skutkować odrzuceniem aplikacji.

Jeżeli ubiegasz się o techniczne, nowoczesne lub inne stanowisko, które wiąże się z kreatywną pracą, powinieneś wybrać kreator CV, umożliwiający stworzenie dokumentu w kilku kolorach. W ten sposób, jeżeli np. aplikujesz na inżyniera możesz zmienić Curriculum Vitae na żółtą barwę, która przypomina o tym stanowisku.

Jak edytować szablony CV

Jeżeli wybrałeś już swój szablon CV, możesz przejść do jego edycji. Jeżeli posiadasz CV online, które chcesz zapisać, Twoja droga będzie trudna. Większość stron typu kreator CV wymaga wprowadzenia opłat przed edycją lub zapisaniem CV.

Jeżeli jednak przerabiasz CV w Wordzie, a szablon kupiłeś na naszej stronie, wtedy będzie znacznie prościej. W naszym portalu znajdziesz mnóstwo wzorów CV do pobrania, które spełniają wymagania wszystkich stanowisk pracy. Tworzone przez nas szablony CV pozwalają umieszczać najważniejsze informacje jak doświadczenie zawodowe w widocznym miejscu, dzięki czemu pracodawca od razu po zobaczeniu aplikacji wie, gdzie czego szukać.

Najlepiej, jeśli Twoje CV zmieści się na jednej stronie!

Jak zapisać CV do pdf

Gdy stworzyłeś już aplikację w oparciu o szablon CV, możesz przejść do jego zapisu. W tym celu, w programie Word wybierz zakładkę Plik > Eksportuj/zapisz > Utwórz dokument PDF.

Dzięki zapisowi pliku jako PDF zagwarantujesz, że każda osoba, która otworzy stworzony przez Ciebie dokument ujrzy dokładnie to, co wykonałeś. Zapisywanie w innych formatach jak DOC, czy DOCX, może sprawić, że otwierając dokument na innym komputerze poszczególne elementy będą poprzesuwane.

Jak wstawić własne zdjęcie w CV

Jednym z najważniejszych elementów każdego CV, jest zdjęcie. Bez niego w Polsce szablon CV, wygląda jak niekompletna aplikacja. Mimo że zdjęcie nie ma dużego wpływu na rekrutację, ten element jest u nas niezbędny.

Żeby wstawić swoje zdjęcie, wystarczy, że klikniesz na dodane w szablonie zdjęcie i z dostępnych opcji wybierzesz \”Zamień zdjęcie\”. W dostępnym menu możesz wgrać swoje zdjęcie, które zastąpi to oryginalnie występujące w danym szablonie.

O czym powinieneś pamiętać, wybierając wzór CV?

\"ciekawy

Poza tym, żeby Twój szablon był elegancki, czytelny i dobrze się prezentował, nie możesz też zapomnieć o innych parametrach. Ważne, też, żeby nie był to prosty szablon, który w żaden sposób nie odwzorowuje Ciebie. Dobrze, jeżeli jest to też profesjonalny szablon CV, który bez problemu przerobi każda osoba.

Najważniejsze 3 elementy, na które warto zwrócić uwagę wybierając podstawowy szablon to:

 • Czytelność
 • Selekcja informacji
 • Możliwość zapisu PDF

Czy warto wybrać szablon listu motywacyjnego podobny do CV?

Każdy szablony CV dostępny na naszej stronie zawiera także wzory listów motywacyjnych. Dzięki nim możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na pomyślne przejście pierwszego etapu rekrutacji.

Wiele osób uważa, że pisanie listu motywacyjnego nie ma sensu. Jest to jednak dalekie od prawdy, ponieważ list motywacyjny w przypadkach osób bez doświadczenia zawodowego jak studenci, może znacznie pomóc. Możesz w nim zapisać swoją motywację i dokładnie opisać cele zawodowe, które pokrywać się będą z celami danej firmy.

Listy motywacyjne, które dostępne są razem z CV oparte są o identyczne schematy i wygląd. Dzięki nim Twoja aplikacja będzie wyglądała spójnie i całość prezentować się będzie naprawdę profesjonalnie.

Gdzie znaleźć ciekawe wzory CV?

Nie tylko na naszej stronie można znaleźć kreatywne wzory CV. Istnieje sporo innych stron, które oferują naprawdę ciekawe szablony CV. U nas masz jednak gwarancję, że otrzymasz zakupiony towar, a w przypadku problemów, otrzymasz od nas profesjonalną pomoc.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub chcesz o coś zapytać, zapraszamy do sekcji komentarzy lub zakładki kontakt, gdzie znajdziesz nasz adres email.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *