Jak zarabiać w domu? – 10 sposobów na zarabianie przez Internet

zarabianie z domu

Jeszcze kilka lat temu, praca w domu brzmiała jak marzenie. Elastyczne godziny pracy, brak konieczności dojazdu do pracy, brak szefa nad głową – kto by tak nie chciał. Dziś, co czwarty polak pracuje z domu, a liczba takich osób na pewno nie będzie malała.

Jeżeli sam chciałbyś zacząć pracować z domu, ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby zarabiania przez Internet i to, w jaki sposób zacząć zarabiać w domu.

Zarabianie w domu — czy to możliwe?

Jak najbardziej! Jak już wspomnieliśmy, liczba osób, które pracują z domu, ciągle rośnie. To pokazuje, że prowadzenie Internetowego biznesu może przynosić realne korzyści.

Obecnie do pracy w domu nie potrzeba wiele — wystarczy komputer i sprawne łącze internetowe. Dzięki temu, że praca z domu stała się tak łatwo dostępna, coraz więcej osób decyduje się na właśnie taki model.

\"home

Jak jednak zacząć pracować z domu, gdy masz dobrą pracę, ale chciałbyś coś zmienić w swoim życiu? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. W przypadku większości ludzi, którzy pracują i boją się postawić wszystko na jedną kartę, najlepszym wyjściem, będzie stopniowe rozwijanie internetowego biznesu. W ten sposób nie musisz rzucać dotychczasowej pracy, a co za tym idzie, pozbawiać się pewnego źródła dochodu, ale równocześnie będziesz mógł sprawdzić, czy zarabianie w domu jest dla Ciebie.

Wadą tej metody jest to, że będziesz musiał poświęcać godzinę lub dwie po skończonej pracy i na efekty będziesz musiał czekać długo. Jest to jednak bardzo bezpieczna opcja, przy której nie ryzykujesz tak naprawdę niczego, oprócz własnego czasu.

W najlepszym położeniu znajdują się studenci i osoby uczące się, które chcą zacząć zarabiać. Dla tych dwóch grup poświęcanie 2-3 godzin dziennie nie powinno być wielkim wyzwaniem, a mogą stworzyć portal, serwis lub biznes, który będzie zapewniał przypływ gotówki przez długie lata.

To, w jaki sposób Ty zaczniesz swoją przygodę z zarabianiem przez Internet, zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz postawić wszystko na jedną kartę i spróbować swoich sił pracując z domu. My polecamy jednak na spokojnie podejść do tematu i powoli rozwijać swoje Internetowe imperium.

10 sprawdzonych sposobów jak zarabiać w domu

Ilość zawodów i zajęć, jakie możesz wykonywać z domu, jest tak naprawdę nieograniczona. Ludzie szukają przeróżnych usług i produktów, tak więc nie musisz martwić się, że nie znajdziesz czegoś dla siebie.

To, czym będziesz się zajmować, powinno być wybrane na podstawie Twojego doświadczenia, umiejętności, predyspozycji i chęci. Nie warto jest bowiem wybierać dobrze płatnego zawodu, który, mimo że w domu, będzie nas męczył.

Praca w domu to nielimitowane godziny pracy, brak szefa nad głową i brak konieczności dojazdu do biura.

Poniżej znajdziesz spis naszych propozycji. Są to wyłącznie sprawdzone przez nas metody, w których nie trzeba umieć dużo, żeby zacząć zarabiać.

Copywriting — czyli pisanie na zlecenie

Praktycznie wszystkie strony internetowe, blogi i firmy potrzebują osoby, która będzie tworzyła treści na ich strony. Nietrudno jest więc znaleźć oferty pracy dla copywritera, trudno jest się jednak przebić przez setki innych kandydatów aplikujących na dane stanowisko. Może być dość ciężko zdobyć pracę bez doświadczenia, ale jest to możliwe.

Oczywiście, aplikując na stanowisko copywritera w dużej firmie, musisz mieć jakieś doświadczenie, a najlepiej portfolio. Warto jest więc stworzyć własnego bloga, pisząc, w którym poznamy techniki i metody pisania na dany temat.

Zarobki copywriterów w Polsce są różne. Pracując jako freelancer i tworząc od czasu do czasu jeden tekst, możesz zarabiać 500 zł miesięcznie. Copywriterzy, którzy codziennie tworzą kilka artykułów, mogą zarabiać nawet 5000 zł brutto miesięcznie.

Tłumaczenie książek i tekstów

Skoro można zarabiać na pisaniu artykułów, można też bez problemu zarabiać na ich tłumaczeniu. Przekładać można całe książki, ogłoszenia, artykuły i teksty reklamowe. Tutaj mnogość i różnorodność zleceń tak naprawdę się nie kończy.

Do pracy tłumacza, wymagana jest oczywiście bardzo dobra znajomość danego języka obcego. Poza tym przyda się sprawne posługiwanie językiem ojczystym, co często nie jest tak oczywiste.

W tym przypadku można pracować jako freelancer i łapać pojedyncze zlecenia lub pracować na stałe w jakiejś firmie. W zależności od języka i trudności tekstu, za przetłumaczenie jednej strony możesz zarobić od 20 do nawet 140 zł. Jeżeli chodzi o pracę w firmie, to zarobki wahają się w granicach 4000-4500 zł.

Prowadzenie i obsługa social mediów

\"social

Coraz więcej firm decyduje się założyć profil social media. Jest to świetny sposób na dotarcie do większej liczby klientów a dodatkowo na stworzenie pewnego typu reklamy. Tacy przedsiębiorcy nie zajmują się jednak prowadzeniem social mediów na własną rękę. Poszukują oni osób, które poświęcą kilka godzin tygodniowo na publikację wpisów i interakcję z użytkownikami.

Do tej pracy konieczna jest znajomość technik marketingu internetowego, aktualnych trendów panujących w Internecie i oczywiście umiejętność budowania zaangażowanej społeczności.

Takie oferty możesz znaleźć na facebookowych grupach i portalach z ogłoszeniami, np. RocketJobs.

W zależności od tego ile profili będziesz prowadził i jak duże zainteresowanie będziesz budował, możesz zarabiać od 1500 do 4000 zł brutto miesięcznie.

Transkrypcja i przepisywanie tekstów

Kolejną propozycją pracy w domu jest przepisywanie tekstów i transkrypcja. Ta praca nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i doświadczenia, oprócz znajomości języka. Dzięki temu idealnie nadaje się dla osób, które szukają ciekawej pracy na początek, w której mogą nauczyć się nieco o tym, jak wygląda praca w domu.

Praca ta polega na słuchaniu nagrań i przepisywaniu go. Jest to dość żmudne zajęcie, ale pozwala naprawdę dobrze zarobić. Za 1000 znaków ze spacjami zarobisz od 2 do 4 zł, tak więc za godzinne nagranie przy średnio szybkim pisaniu, zarobisz od 120 do 250 zł netto.

Wypełnianie ankiet

Jest to metoda, którą polecamy bardziej jako sposób na dorobienie, niż jako sposób na zarobek. Nie pozwala ona zarobić kokosów, ale jako premia do pensji sprawdza się bardzo dobrze.

Wypełniając ankiety i odpowiadając na pytania w różnych serwisach dla ankieterów, (swpanel.plepanel.pl i myiyo.com) zbierasz punkty, które w późniejszym okresie możesz zamienić na gotówkę. Korzystając z tego sposobu, bez problemu zarobisz od 50 do 500 zł miesięcznie.

Sprzedawanie przez Internet

Prowadzenie własnego sklepu internetowego lub sprzedaż na portalach ogłoszeniowych jest opłacalna już wiele lat. Dzisiaj, kiedy ludzie coraz chętniej kupują przez Internet, staje się to jeszcze korzystniejszą opcją.

Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które mają już pewne doświadczenie z zarabianiem przez Internet, ponieważ bez tego początkowa inwestycja będzie dość wysoka. Oczywiście, nawet wiedząc już trochę o zarabianiu online, będziesz musiał zainwestować w stworzenie sklepu i reklamę.

Sprzedawać możesz naprawdę wszystko, od własnych produktów, przez e-produkty, do mikserów i obudów na telefony. Dziś w Internecie da się sprzedać wszystko, ale trzeba na to poświęcić odrobinę czasu i cierpliwości.

W tym wypadku ciężko jest określić zarobki. Możesz zarobić 50 zł, a jeżeli Twój sklep odwiedzają tysiące klientów, możesz zarobić nawet 50 tys. zł miesięcznie. Nie powinno być problemem jednak zarobienie średniej krajowej, gdy nasz sklep cieszy się dobrą renomą i popularnością w Internecie.

Udzielanie korepetycji online

\"montaż

W dobie pandemii nauka online stała się bardzo popularna, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na korepetycje online znacznie wzrosło. Jeżeli znasz się na czymś na tyle, aby móc uczyć inne osoby i lubisz kontakt z ludźmi, ta praca jest dla Ciebie!

To, z jakiego zakresu będziesz udzielał korepetycji, zależy od Twojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Możesz uczyć matematyki, fizyki, albo też gry na fortepianie.

Za jedną godzinę e-korepetycji zarobisz bez problemu od 30 do 90 zł.

Montaż audio-wideo

Jeżeli tworzenie i montowanie filmów to Twoja pasja, nie musisz dalej szukać. Oglądalność filmów na YouTube i innych portalach filmowych ciągle rośnie. Tak więc liczba osób, które szukają montażystów też pnie się ku górze.

Montować możesz filmiki na YouTube, teledyski, nagrania z wakacji czy ślubów, a nawet profesjonalne filmy pełnometrażowe. Musisz jednak doskonale znać obsługę programów do montażu wideo jak Adobe Premie Pro lub DaVinci Resolve. Aby w wysokim stopniu poznać możliwości tych programów, potrzeba naprawdę sporo czasu. Tak więc nie jest to praca dla osób, którym w tym momencie wydaje się to ciekawe.

Liczba osób, które szukają montażystów ciągle rośnie. Za montaż krótkiego wideo, możesz zarobić od 40 do 80 zł. Za bardziej skomplikowane produkcje i dopracowane filmy na YT, możesz liczyć nawet na 1000 zł zysku. Jeżeli posiadasz odpowiednie doświadczenie i umiejętności, nie powinno być problemem zarobienie 5000 zł netto miesięcznie.

Prowadzenie bloga

Jeżeli masz smykałkę do pisania i znasz się na czymś lepiej niż inni, pomyśl o założeniu własnego bloga. Nie jest to metoda, która po kilku miesiącach przyniesie Ci ogromne zarobki, ponieważ zbudowanie renomy marki i zaufania klientów trwa o wiele dłużej. Jest to jednak metoda, która pozwala sporo zarobić. Najlepsi blogerzy zarabiają nawet 20 tys. zł miesięcznie.

Musisz jednak naprawdę znać się na czymś i pisać w ciekawy sposób. Bez tego nie zbudujesz bloga, którego będą chcieli odwiedzać użytkownicy.

Samo założenie bloga jest dość proste i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. W Internecie znajdziesz mnóstwo poradników na ten temat. Najważniejsza w tym biznesie jest jednak systematyczność i samozaparcie. Przez naprawdę długi czas nie będziesz widział żadnych użytkowników odwiedzających Twoją stronę, a mimo wszystko będziesz musiał pisać kolejne artykuły. Jest to żmudne i wiele osób poddaje się, zanim zobaczy efekty swojej pracy.

Programy partnerskie

Żeby zacząć zarabiać w programach partnerskich, nie musisz posiadać działalności gospodarczej. Wystarczy, że zarejestrujesz się w wybranej sieci partnerskiej i wybierzesz produkt lub usługę, którą chcesz promować.

Zarabiasz, otrzymując prowizję od każdej sprzedaży. Tak więc nie otrzymujesz pełnej ceny produktu, a tylko pewien procent. Jest to uczciwa wymiana, ponieważ nie musisz posiadać własnego produktu, który chcesz sprzedać.

Linki partnerskie możesz promować na Facebooku, Instagramie, forach internetowych, blogach internetowych itp. Miejsc promocji jest nieskończenie wiele i to od niego tak naprawdę zależy, ile zarobisz.

Jest to dobra metoda dla osób początkujących, ponieważ żeby zacząć, nie potrzeba tu ani specjalnej wiedzy, ani inwestycji.

Zarobki w sieciach partnerskich sięgają nawet 30 tys. zł miesięcznie, ale tak zarabiają nieliczni. Jako początkująca osoba możesz bez problemu zarobić 1500 zł netto miesięcznie.

Jak zarabiać w domu — porady

Jeżeli szukasz pracy stałej, którą bez problemu mógłbyś wykonywać w domu, sprawdź, czy praca, którą aktualnie wykonujesz, jest możliwa do realizacji z domu. W takim wypadku możesz porozmawiać z szefem i ustalić warunki pracy zdalnej lub po prostu znaleźć pracę w pełni zdalną na podobnym stanowisku. Możesz też poszukać zawodów, które są podobne do tego, który wykonujesz, a dają możliwość pracy z domu.

W przypadku, gdy szukasz pracy dorywczej lub jesteś freelancerem, pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzać warunki współpracy i zapoznawać się z umowami. Jeżeli masz wątpliwości do danej firmy, możesz bez problemu sprawdzić ją w rejestrze CEiDG.

Zwróć również uwagę na możliwość dłuższego zatrudnienia. W wielu przypadkach dobrze wykonana praca może owocować o przyszłe współprace i dodatkowe zlecenia. Warto jest więc zawsze dawać z siebie wszystko i starannie wykonywać swoją pracę.

Jeżeli szukasz pracy na dłuższą metę, powinieneś przygotować idealne CV i list motywacyjny. W ten sposób znacznie ułatwisz znalezienie wymarzonego stanowiska, a pracodawca doceni Twoje starania i odpowiednio przygotowaną aplikację.

Możesz dodatkowo zastosować jeden z przygotowanych przez nas wzorów CV, dzięki temu Twoja kandydatura będzie wyglądała jeszcze bardziej profesjonalnie.

Praca przez Internet — jak nie dać się oszukać

Szukając pracy w Internecie, bardzo łatwo jest natknąć się na ogłoszenia, które mają na celu wyłudzić Twoje dane lub Twoje pieniądze. Musisz być więc bardzo ostrożny i do cudownych ogłoszeń podchodzić z przymrużeniem oka.

Jeżeli pracodawca z ogłoszenia chce, abyś:

  • wykonał przelew (nawet za niewielką kwotę)
  • przesłał skan dowodu osobistego
  • wypełnił ankietę swoimi prywatnymi danymi
  • wysłał SMSa autoryzacyjnego
  • wykonał telefon pod wskazany numer

Możesz mieć podejrzenia co do prawdziwości ogłoszenia.

W takich przypadkach powinieneś szczególnie uważać i nie podawać żadnych danych. Najlepiej, jeżeli poszukasz opinii na temat danej firmy, odnajdziesz jej dane (NIP i REGON) i zweryfikujesz je z tymi, które zawarte są w centrali działalności gospodarczych.

Możesz też skontaktować się z taką firmą telefonicznie i zapytać, czy rzeczywiście przeprowadzają rekrutację na dane stanowisko.

Pracujesz już zdalnie i masz uwagi do naszego artykułu? Zostaw komentarz pod artykułem, chętnie poznamy Twoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *