Jak zostać milionerem? – czego unikać i na czym się skupić?

Jak zostać milionerem

Zostać milionerem… Kto o tym nie marzył gdy był dzieckiem, lub nawet teraz nie myśli o tym, jak wyglądałoby jego życie, gdyby posiadał miliony złotych na koncie w banku. I, mimo że dla wielu, taki cel może wydawać się niemożliwy, to żyjemy w czasach, które mogą bardzo nam pomóc. A dlaczego? Bo możliwości jest nieskończenie wiele!

Żeby zostać milionerem, możesz stworzyć i sprzedać np. 10 000 e-booków po 100 zł, 50 rękodzieł po 20 000 zł, czy 100 000 breloczków po 10 zł. Pomysłów jest naprawdę wiele… Żeby jednak zacząć zarabiać, by stać się milionerem, trzeba najpierw się sporo nauczyć i zrezygnować z pewnych rzeczy. Jakich? Między innymi tego dowiesz się z poniższego artykułu. Oprócz tego, po przeczytaniu poniższego tekstu będziesz wiedział:

 • jak w kilku prostych chodź wymagających czasu krokach stać się milionerem,
 • czy lepiej skupić się na oszczędzaniu, czy zarabianiu pieniędzy,
 • jak osiągnąć sukces zawodowy, który przybliży nas do zostania milionerem.

Z czego należy zrezygnować, żeby dorobić się miliona?

Droga do stania się milionerem nie jest łatwa, jednak każdy przedsiębiorca, który o tym marzy, musi zaprzestać niektórych zachowań, aby móc wkroczyć na drogę rozwoju.

Niektóre z poniższych punktów nie są koniecznością, jeśli potrafisz nad nimi zapanować. Musisz jednak pamiętać, że czasem chęć wydawania pieniędzy lub strach mogą powodować, że przestaniesz się bogacić.

Żeby stać się milionerem, musisz przestać:

 1. Myśleć o małej skali. Nie skupiaj się na małych i względnie prostych projektach. Musisz wejść na głęboką wodę i spróbować rozwinąć coś, co pozwoli Ci stać się milionerem.
 2. Skupiać się na oszczędzaniu pieniędzy. Oszczędzanie pieniędzy jest ważne, jednak nie staniesz się milionerem, jeżeli miesięcznie odłożysz 2 tysiące złotych. Musisz znaleźć coś, co Cię interesuje i pozwoli Ci zarabiać dużo i to rozwijać.
 3. Żyć ponad stan. Wiemy, że to może być trudne, jednak jeśli chcesz w ciągu kilku lub kilkunastu lat stać się milionerem, musisz przestać zbędnie wydawać pieniądze. Nowa bluza, szpanerska koszulka, drogie auto — musisz przez pewien czas z tego po prostu zrezygnować.
 4. Stawiać rozrywkę przed rozwój osobisty. Imprezy, zabawa, rozrywka — wszystko jest dla ludzi. Jednak w drodze na szczyt nie możesz pozwolić się im omamić, bo ściągną Cię na boczną ścieżkę, którą nigdy nie dotrzesz do celu.
 5. Spotykać się z toksycznymi ludźmi. Jeśli Twoje towarzystwo nie jest zbyt ambitne lub ściąga Cię do dołu, musisz podjąć decyzję i zrezygnować z kontaktu z nimi. Tylko spotykając się z ludźmi wykształconymi, którzy mimo przeszkód realizują marzenia, będziesz w stanie utrzymać motywację i dojść tam gdzie zechcesz.
 6. Bać się o swoją przyszłość. Strach jest naturalny, jednak w głowie przyszłego milionera może stać się dużą pułapką. Nie możesz się wahać i musisz nauczyć się podejmować trudne biznesowe decyzje.

Jak zostać milionerem? Kilka prostych kroków

Wiesz już, z czego powinieneś zrezygnować i czego nie warto robić gdy chcesz zostać bogatym człowiekiem. Wciąż nie wiesz jednak, jak do tego celu dojść i na co podczas drogi warto zwrócić uwagę.

Poniżej znajdziesz kilka kroków i rad, które Ci w tym pomogą.

 1. Wyznacz cele finansowe i stwórz szczegółowy plan działania. Bądź realistą, ale celuj wysoko. Utworzenie mądrego planu, na którym będziesz bazować swoje zadania, jest bardzo ważnym elementem całej układanki. W końcu to dzięki niemu będziesz w stanie odnaleźć się na drodze sukcesu i układać kolejne zadania.
 2. Dołącz do prestiżowego klubu. Nie musisz dołączać do klubu golfowego czy biznesowego, ale chodzi o to, byś znalazł znajomych, którzy mierzą równie wysoko. Przebywając z takimi ludźmi, Twoja motywacja się nie wyczerpie, a dodatkowo będziesz w stanie nawiązać biznesowe relacje, które mogą w przyszłości pomóc.
 3. Czytaj książki i słuchaj podcastów. Musisz czytać książki doświadczonych osób i słuchać mądrych podcastów. To zadanie nie jest jednak łatwe, ponieważ na rynku znaleźć można mnóstwo autorów, którzy opowiadają swoją historię jak bajkę. Wybierz te, które oparte są na prawdziwych historiach i przedstawiają konkretne przykłady. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zwizualizować ich sukces.
 4. Znajdź 2 lub 3 sposoby na pozyskiwanie stałego dochodu. Bogaci ludzie posiadają kilka źródeł dochodu. Na samym początku możesz stworzyć niedużą firmę na boku lub świadczyć usługi, które pomogą Ci zdywersyfikować źródła dochodu.
 5. Skup się na jednej metodzie i rozwiń ją do perfekcji. Rozwijaj kilka firm lub projektów jednocześnie, ale skupiaj się na jednym. Człowiekowi trudno jest podzielić zadania w taki sposób, aby móc pracować na wielu płaszczyznach jednocześnie. Dopiero gdy uznasz, że dany biznes jest na obecny moment zoptymalizowany, przechodź do rozwijania kolejnego.
 6. Nie przestawaj się rozwijać. Niezależnie od tego ile zarabiasz i co robisz, musisz cały czas się rozwijać. Rynek jest dziś bardzo dynamiczny i nawet w ciągu miesiąca Twój biznes może upaść. Ty jako przedsiębiorca musisz poszerzać swoją wiedzę, by w takich wypadkach wiedzieć, jak zareagować.

Inwestować? A może oszczędzać? Co lepsze?

Jak już powiedzieliśmy w początkowej części artykułu, jeśli chcesz zostać milionerem, musisz skupić się na zarabianiu, a nie oszczędzaniu pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że oszczędzanie jest złe.

Umiejętność oszczędzania i dokonywania mądrych zakupów jest w dzisiejszym świecie bardzo cenna. Więc jeśli chcesz stać się bogaczem, zarabiaj, ale i systematycznie odkładaj pieniądze. Po pewnym czasie zarobisz wystarczająco, by rozpocząć nowy biznes lub spełnić swoje marzenia 🙂

Praca na etacie a zostanie milionerem

Pracując na etacie, a więc zarabiając średnią krajową, raczej nie zostaniesz milionerem, ale kto wie, może akurat Tobie się uda 😉

Niemniej jednak praca na etacie w korporacji, w ok. 98% przypadków nie zapewni Ci takiego bogactwa, by stać się milionerem. W niektórych przypadkach jak programiści, lekarze, czy prawnicy — tak, ale nie w przypadku zawodów, w których trudno o bardzo wysokie pensje.

Jeżeli jednak chcesz zostać milionerem i pracujesz obecnie na etacie, nie zwalniaj się od razu. Poświęć po pracy godzinę lub dwie na zapoznanie się z wybranym rynkiem i rozbudową swojego biznesu. Dopiero gdy zobaczysz, że Twoja firma zaczyna przynosić rozsądne pieniądze, zastanów się nad tym, czy wciąż musisz pracować w czyjejś firmie.

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o to, jak zostać milionerem i czego nie warto robić. Jeśli masz do nas jakieś pytania, zostaw je w sekcji komentarzy lub napisz do nas z zakładki Kontakt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *