Na co zwrócić uwagę przy współpracy z agencją pracy? – Podpowiadamy

Agencja pracy

Szukasz pracy tymczasowej w kraju lub za granicą? A może interesuje Cię pełny etat, jednak koniecznie u sprawdzonego pracodawcy? W obu sytuacjach warto odesłać Cię do agencji pracy. Pomoże ona w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia. Jednak jak znaleźć dobrą agencję? Jakie cechy współpracy z biurem są istotne?

Czym jest i jak działa agencja pracy?

Zacznijmy od wyjaśnienia kwestii podstawowych. Zatem czym jest agencja pracy tymczasowej lub stałej? Jest to firma pośrednicząca pomiędzy pracownikiem i pracodawcą. Jej zadaniem jest połączenie ze sobą podmiotów poszukujących pracowników z osobami, które poszukują zatrudnienia. Jednak to nie wszystko. Tak naprawdę to początek długiej listy usług nowoczesnych firm tego typu. Zatem jak działa agencja pracy XXI wieku?

Biuro oferujące pracownikom zatrudnienie, a firmom pracowników, działa dzisiaj wszechstronnie. A przynajmniej tak być powinno, ponieważ niestety na rynku wciąż można trafić na firmy świadczące usługi w bardzo wąskim zakresie. Należy szeroko je omijać, ponieważ możliwe jest znalezienie o wiele lepszej oferty — agencja pracy jak Kono.jobs powinna pomagać pracownikowi w kwestiach formalnych, wspierając go w zakresie uzyskania dokumentów niezbędnych do podjęcia pracy. Ponadto dobra agencja pomaga również w zakresie organizacji badań lekarskich czy kursu BHP.

Jeśli chodzi o pracę za granicą lub po prostu daleko do miejsca zamieszkania, pracownik powinien otrzymać też zakwaterowanie. Dobra agencja pracy za granicą oferuje również transport na miejsce pracy oraz kompletną odzież roboczą. Ponadto pracownik może w każdej chwili skontaktować się z biurem, w celu uzyskania pomocy w dowolnej sprawie.

Legalna i sprawdzona agencja pracy

Czy to agencja pracy tymczasowej, czy stałej, powinna działać legalnie, abyś mógł jej zaufać. Każda tego typu firma powinna posiadać certyfikat, dowodzący istnienia wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Poza tym przed podjęciem współpracy warto sprawdzić opinie na temat danej firmy. Czy znalezione przez Ciebie biuro pracy tymczasowej cieszy się docenieniem ze strony klientów? Co mówią o nim pracownicy, a co pracodawcy? Jak wygląda ich stanowisko targowe? Znajdź odpowiedzi na te pytania, a dowiesz się, czy możesz zaufać danej firmie.

Agencja pracy tymczasowej Polska, czyli kto Cię zatrudnia?

Przyglądając się specyfice współpracy z agencją pracy, przyglądnij się kwestiom formalnym. Przede wszystkim dowiedz się, przez kogo będziesz zatrudniony – pracodawcę czy agencję? Z definicji agencja bierze na siebie odpowiedzialność za zatrudnienie pracownika.

Właśnie dlatego polecamy współpracować  z firmami, które same zatrudniają pracowników, a nie przerzucają tego zadania na klientów. Takie praktyki oznaczają, że tak naprawdę nie mamy do czynienia z agencją, ponieważ podmiot nie spełnia wymogów określonych w przepisach.

Zatrudnienie bezpośrednio przez agencję jest ważne zwłaszcza przy pracy zagranicznej i tymczasowej. W takich przypadkach zatrudnienie przez pracodawcę implikowałoby szereg konsekwencji formalnych. Dlatego też lepiej, gdy zatrudniającym jest agencja pracy tymczasowej w Polsce.

Warto zauważyć, że jest to rozwiązanie korzystne nie tylko dla pracownika, ale i dla pracodawcy. Brak obowiązków formalnych to oszczędność czasu i pieniędzy. Tym samym agencje praktykujące zatrudnianie pracowników i użyczanie ich usług klientom mogą liczyć na większe zainteresowanie ze strony pracodawców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *