Nowoczesne CV na 2024 rok

Nowoczesne CV

Rekruterzy przeglądając CV kandydatów, wielokrotnie mogą odnieść wrażenie, jakoby ich dokumenty zatrzymały się w XX wieku.

Mamy dziś czasy, gdzie odpowiednie wypisanie doświadczenia zawodowego, umiejętności i edukacji nie wystarcza. Dziś, aby wyróżnić się na tle konkurencji i sprawić dobre wrażenie na pracodawcy, należy zastosować szablon, który będzie wyglądał nowocześnie i elegancko.

W tym artykule dowiesz się:

  • Jak wygląda wzór nowoczesnego CV za darmo
  • W jaki sposób stworzyć nowoczesne CV, którym się wyróżnisz
  • Co warto zawrzeć w CV, aby było ono zgodne z aktualnymi standardami
  • Jakie sztuczki stosować, aby przykuć uwagę pracodawcy

Nowoczesne CV wzór

Anna Kowalska
Sekretarka
+123 456 789
adres-email@mail.com
Profil LinkedIn

Podsumowanie zawodowe
Jestem samodzielną sekretarką z blisko 7-letnim doświadczeniem w kancelarii adwokackiej. Biegle obsługuję komputer i zapewniam kompleksową obsługę w zakresie administracji i księgowości firmy. W Państwa firmie chciałabym rozwijać się w zakresie zarządzania i księgowości.

Doświadczenie
08.2019 – obecnie Firma XYZ
Stanowisko: Sekretarka
Zakres obowiązków:
– odbieranie telefonów i zarządzanie korespondencją firmy
– rezerwacja sal konferencyjnych i spotkań służbowych
– prowadzenie kalendarza spotkań
– rejestracja i organizacja wizyt gości

07.2016 – 01.2014 Firma ABC
Stanowisko: Sekretarka
Zakres obowiązków:
– odbieranie telefonów i zarządzanie korespondencją firmy
– udział w spotkaniach firmowych i przygotowywanie sprawozdań
– przygotowywanie pism i raportów
– rejestracja i organizacja wizyt gości

Osiągnięcia:
– obniżenie kosztów prowadzenia firmy o 10% z powodu analizy raportu rocznego

Umiejętności
– zarządzanie sekretariatem i firmą
– znajomość pakietu MS Office
– odpowiedzialność i sumienność
– dobre zarządzanie czasem
– j. angielski C2
– j. rosyjski B2
– komunikatywność

Wykształcenie
2010-2014 Uniwersytet Gdański
Kierunek: Rachunkowość i finanse
Tytuł magistra

Zainteresowania
Od kilku lat interesuję się grą w kręgle i rękodziełem. Należę do klubu kręglarskiego w Gdańsku gdzie aktywnie biorę udział w spotkaniach klubowych. W wolnych chwilach tworzę ozdoby do domów i mieszkań.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Jak stworzyć nowoczesne CV

Mimo iż aplikując na jakiekolwiek stanowisko, bardzo ważnym elementem jest odpowiedni dobór wzoru CV, nie wolno zapominać o odpowiedniej treści. Nawet posiadając nowoczesne CV, które pobije na głowę pozostałych kandydatów, ale nie posiadające odpowiedniej treści nie wystarczy, aby dostać wymarzoną pracę.

Musisz więc nie tylko wybrać odpowiedni szablon, ale też odpowiednio je przygotować. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki, które ułatwią Ci tworzenie poszczególnych sekcji w CV.

Nowoczesne CV — podsumowanie zawodowe

W każdym CV najważniejszą sekcją jest podsumowanie zawodowe. Rekruter często posiada mnóstwo aplikacji do przeczytania, a sekcja podsumowania powinna być czymś w rodzaju krótkiego tekstu reklamowego, który ma nas przedstawić i do nas zachęcić.

Tworząc podsumowanie zawodowe, postaraj się, więc, aby było ono odpowiednio dopasowane do wymagań pracodawcy.

Sekcję podsumowania stwórz, dopiero gdy stworzysz całe CV. W ten sposób będziesz wiedział, co jest Twoją mocną stroną i na czym skupić się w tym paragrafie.

Doświadczenie i osiągnięcia — Nowoczesne CV

Każdy wzór CV zawiera też sekcję doświadczenia i osiągnięć. Jest to drugi, zaraz po podsumowaniu zawodowym najważniejszy element nowoczesnego CV.

Sekcję tą umieść zaraz pod podsumowaniem, dzięki czemu pracodawca lub rekruter będzie mógł zaraz po przeczytaniu najbardziej interesującej go rzeczy, przejść do drugiej w tej kolejności sekcji.

Postaraj się nie pisać ogólnikowo. Swoje obowiązki opisuj w taki sposób, aby pokazać pracodawcy, że naprawdę rozumiałeś, co robiłeś i wiesz, co może czekać Cię w nowej pracy.

Dodatkowo opisuj wszystko w liczbie pojedynczej pierwszej osoby, co da do zrozumienia pracodawcy, że wykonywałeś te czynności w pojedynkę i jesteś samodzielnym pracownikiem.

W nowoczesnym CV ważne są też umiejętności twarde i miękkie

Około 95% pracodawców i rekruterów nie czyta drugiej strony CV. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, aby najbardziej istotne z punktu widzenia pracodawcy informacje umieścić na pierwszej stronie. Tylko w ten sposób możesz zagwarantować, że wszystko, co chciałeś mu przekazać, zostanie zauważone i przeczytane.

Tutaj także postaraj się nie pisać ogólnikowo i unikaj umiejętności, które mogą posiadać wszyscy kandydaci. Jeżeli widzisz, że Twoje CV na tym etapie jest już dość pokaźne, nie wypisuj niepotrzebnych rzeczy, skup się na konkretach, które interesują rekrutera.

Pamiętaj też o tym, że na rozmowie kwalifikacyjnej pracodawca lub rekruter będzie miał Twoje CV przed sobą. Wpisując jakąś umiejętność, postaraj się wymyślić praktyczny przykład, w którym ją wykorzystałeś.

Nowoczesne CV a sekcja edukacji

Coraz mniej znaczącą sekcją w CV jest wykształcenie. Pracodawcy o wiele większą wagę przykładają do umiejętności i doświadczenia pracowników niżeli ukończonej szkoły. Jest tak w około 90% przypadkach, bo np. lekarze i prawnicy bez ukończonej prestiżowej szkoły nie dostaną pracy w topowych placówkach.

Mimo wszystko umieść informacje o tym, jaką szkołę ukończyłeś. Nie rozpisuj się za bardzo, po prostu napisz jaką uczelnię ukończyłeś, w jakich latach i jaki otrzymałeś tytuł.

Nowoczesne CV musi być dopasowane do oferty pracy

Każdy wzór CV musi być dopasowany do danej oferty pracy. Nie twórz jednego dokumentu, który wyślesz do 5 pracodawców. To znacznie zmniejszy Twoje szanse na otrzymanie wiadomości zwrotnej z którejkolwiek z nich.

Wysyłając swoje CV do jakiegokolwiek pracodawcy, postaraj się, dopasować je do wymagań zawartych w ogłoszeniu. Pracodawca nie wpisuje ich bez celu. Szuka pracownika, który będzie spełniał jak największą ilość wymagań i będzie posiadał wymagane doświadczenie.

Postaraj się więc przerabiać swoje CV w taki sposób, aby każdy potencjalny pracodawca widział w Tobie pracownika idealnego.

O czym jeszcze warto pamiętać, pisząc nowoczesne CV?

Jeżeli uważasz, że Twoje nowoczesne CV jest gotowe, przeanalizuj poniższą listę, która pozwoli Ci uniknąć błędów, obniżając swoje szanse na otrzymanie pracy.

  • Wybierz szablon, który odda Twój charakter i będzie wyglądał innowacyjnie. Pracodawcy nie lubią czarno-białych dokumentów. Są one po prostu przestarzałe i nudne. Wysyłając CV oparte o nowoczesny szablon, nie tylko sprawisz wrażenie bardziej zainteresowanego posadą, ale też pokażesz, że cokolwiek robiąc, dajesz z siebie 100%.
  • Sprawdź błędy ortograficzne i językowe. Najgorszą rzeczą podczas czytania CV, są błędy w tekście. Sprawdź więc kilkukrotnie, czy Twoja aplikacja nie zawiera czegoś, co po otwarciu przez rekrutera, będzie kłuło go w oczy.
  • Gotowe CV zapisz w formacie PDF. Wiele osób o tym zapomina i wysyła CV w formacie .doc lub .docx. Jest to ogromny błąd, który spowodować może, że nasze CV nie będzie wyglądało tak, jak tego chcieliśmy. W zależności od programu i roku jego wydania, otwarty plik .doc może wyglądać zupełnie inaczej.
  • Opisz też swoje referencje. Jeżeli miałeś dobry kontakt ze swoim byłym pracodawcą, zapytaj go, czy zechciałby przygotować dla Ciebie referencję. Jest ona bardzo pomocna w aplikowaniu na większość stanowisk pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *