Praca przez Internet – sprawdzone sposoby zarabiania online

Praca przez internet

Dla wielu osób praca przez internet z domu jest szczytem marzeń. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że praca bez szefa nad głową i obowiązku pracy nie jest łatwa. Trudno jest czasem zmotywować się do działania i wykonywać swoją pracę.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie są główne wady i zalety pracy w domu online, na czym polega praca zdalna i jak unikać podejrzanych ofert, a także poznasz TOP 10 sposobów zarabiania pieniędzy online w 2024 roku.

Praca przez internet — wady i zalety

Jak mówiliśmy we wstępie, praca z domu wydaje się genialnym pomysłem i dla wielu rzeczywiście tak jest. Dla niektórych ludzi jest to jednak coś, przez co mogą całkowicie stracić zapał do pracy i nie zarobią ani grosza.

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet, sprawdź zaprzyjaźnioną stronę https://make-cash.pl/blogs/entry/187-praca-przez-internet-od-zaraz-w-2021/, na której znajdziesz mnóstwo porad dotyczących pracy w domu.

Zanim zdecydujesz się rzucić pracę na etacie i zaczniesz pracować na własną rękę, zapoznaj się z pozytywnymi i negatywnymi stronami pracy z domu, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować, czy to rzeczywiście jest dla Ciebie.

Wady zarabiania online

Do głównych wad pracy przez internet należą:

 • Domowe rozpraszacze – chęć wykonania obowiązków domowych lub inni domownicy mogą ciągle odciągać Cię od wykonywania pracy. Musisz przygotować odizolowane miejsce pracy, w którym będziesz mógł się skupić.
 • Problem z oddzieleniem życia prywatnego i pracy – pracując z domu, trudno jest rozdzielić pracę od życia prywatnego. Czasem dziecko lub partner będzie prosił Cię o wykonanie czegoś, przez co będziesz musiał przełożyć wykonywanie danej czynności.
 • Brak kontaktu z innymi pracownikami – dla jednych to plus, dla innych minus. Jednak na dłuższą metę, brak kontaktu z innymi ludźmi może skutkować pogorszeniem samopoczucia i dyskomfortem ciągłego przebywania w samotności.
 • Organizacja czasu – żeby efektywnie pracować z domu, trzeba nauczyć się samodzielnie planować swój czas i dni pracy. Bez umiejętności zarządzania czasem może być bardzo trudno wykonać wszystkie czynności w terminie.
 • Brak motywacji do pracy – wiele osób pracujących przez internet mówi o tym, że pracując bez szefa nad głową, nie mają stresu, ale ciężko jest im znaleźć chęć do pracy. Musisz więc mieć sporo samozaparcia, dzięki któremu zadania będziesz wykonywać w zaplanowanym czasie.

Zalety pracy przez internet

Jeżeli zaś chodzi o pozytywne strony pracy z domu, to wyróżnić można:

 • Poczucie wolności i niezależności – jako freelancer możesz pozwolić sobie na dowolność czasu i miejsca pracy. Możesz zacząć pracować o 7 rano lub o 13 po południu. Dodatkowo gdy wykonasz dane czynności, nie musisz czekać, aż upłynie określony czas. Po prostu swoją pracę kończysz szybciej niż zwykle.
 • Oszczędność czasu – nie marnujesz czasu na dojazdy do i z pracy. Niektórzy mogą oszczędzić nawet 1.5h dziennie!
 • Oszczędność pieniędzy – gdy pracujesz z domu, nie kusi Cię wyjście na lunch ze znajomymi, a także oszczędzasz na dojazdach.
 • Brak rozpraszaczy biurowych – ciągły hałas stukania w klawiaturę, dzwoniące telefony czy rozmowy ludzi znajdziesz wyłącznie w biurach. W domu o wiele łatwiej jest się skupić.
 • Spore ułatwienie w przypadku problemów zdrowotnych – nie musisz nikogo prosić o pozwolenie na urwanie się godzinę przed końcem pracy. Jeżeli cierpisz na przewlekłe schorzenia po prostu wychodzisz do lekarza kiedy zechcesz.

Oferty pracy przez internet – jak nie dać się oszukać?

W sieci można znaleźć mnóstwo fejkowych ofert pracy, które na pierwszy rzut oka wydają się świetną okazją. Takie oferty są głównie tworzone przez doświadczone osoby, które polują na nieświadomych kandydatów, od których wyłudzają dane lub pieniądze.

Najczęstsze zabiegi oszustów oferujących pracę to:

 • prośba o wysłanie przelewu (nawet na małą kwotę)
 • wymóg przesłania skanu dowodu osobistego
 • wymów wysłania SMSa w celu weryfikacji telefonu
 • konieczność wypełnienia długiego kwestionariusza wymagającego wpisania PESEL itp.
 • konieczność wykonania telefonu na dany numer telefonu
 • konieczność odbycia szkolenia za własne pieniądze

Jeżeli przeglądając oferty pracy, natkniesz się, na takie ogłoszenie, jak najszybciej je zgłoś do administracji portalu lub po prostu zignoruj. Możesz być praktycznie pewny, że pod tym pracodawcą kryje się oszust chcący wyłudzić Twoje pieniądze.

Właśnie dlatego tak ważne jest weryfikowanie firm, do których wysyłamy dokumenty. Gdy ogłoszenie wydaje się Ci podejrzane, sprawdź REGON i NIP danej firmy i kontaktuj się z nią wyłącznie drogą mailową.

Praca online – sprawdzone sposoby

Prac i zawodów, które możesz wykonywać z domu, jest naprawdę wiele. Wiele z nich nie wymaga żadnego doświadczenia ani umiejętności, do innych zaś nie można podchodzić bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby na zarabianie pieniędzy przez internet uporządkowane w kolejności od najprostszych do najtrudniejszych metod. Niezależnie którą metodę zarabiania w Internecie wybierzesz, pamiętaj o tym, że każde działanie rozwija Twoje umiejętności i wiedzę, dzięki czemu łatwiej będzie Ci przejść do bardziej skomplikowanych metod.

1. Wypełnianie ankiet

Wypełnianie ankiet to jedna z najbardziej popularnych metod jeżeli chodzi o to, jak prosto zarabiać przez internet. Nie wymaga żadnych umiejętności czy specjalistycznej wiedzy. Wystarczy tu posiadać komputer i dostęp do internetu.

Od razu zaznaczamy, że wypełniając ankiety, nie staniesz się milionerem. Jest to bardziej sposób, aby dorobić do wypłaty, niżeli na stałą pracę, która przyniesie nam fajny zysk.

Mimo że nie możesz tu liczyć na duży i szybki zarobek, wypełnianie ankiet będzie świetnym wyborem dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w e-zarabianiu, a chciałyby rozpocząć swoją przygodę.

W sieci znajdziesz sporo portali umożliwiających rejestrację i wypełnianie ankiet.

2. Copywriting

Jeżeli lubisz pisać, to zawód copywriter powinien Cię zainteresować. Jest to dobra praca, która pozwala zarabiać naprawdę rozsądne pieniądze. Nie trzeba być tu doświadczonym dziennikarzem. Wystarczy znać podstawowe zasady ortografii, stylistyki i interpunkcji i można tak naprawdę zaczynać.

Serwisów umożliwiających wystawianie i pozyskiwanie zleceń dla copywriterów jest naprawdę sporo, a więc o to nie musisz się martwić.

Jako copywriter będziesz przygotowywać głównie:

 • teksty zapleczowe
 • artykuły na blogi
 • opisy produktów
 • teksty SEO
 • wysokiej jakości wpisy

3. Tłumaczenie tekstów

\"praca

Podobnie jak praca copywritera, tłumaczenie tekstów może być świetnym pomysłem dla osób bez wiedzy o marketingu internetowym. Tłumaczenie polega tak naprawdę na przepisywaniu tekstu na inny język. Im bardziej niszowy język, tym wyższe stawki.

Stawki w tej branży wahają się od 20 do 150 zł za stronę w zależności od języka, na jaki tłumaczysz tekst.

4. Afiliacja

Praca w internecie to dla wielu dobra okazja nie tylko do zarobienia pieniędzy, ale również do rozwoju umiejętności. W marketingu afiliacyjnym zarabia się na polecaniu produktów oraz usług innych osób w zamian za prowizję od sprzedaży.

Metoda ta polecana jest głównie osobom, które posiadają wiedzę na temat reklamy, budowy stron lub marketingu.

Najwięksi gracze zarabiają w tej branży nawet 30-40 tys. złotych miesięcznie. Ty jako osoba początkująca, powinieneś być w stanie, wyciągnąć spokojnie do 1000 zł miesięcznie poświęcając kilka godzin dziennie.

5. Prowadzenie kanałów social media

Instagram, Facebook czy Twitter to dla wielu osób źródła niemal pasywnego dochodu. Jeśli zbudujesz profil na portalu społecznościowym, możesz na nim zarabiać przez długie lata. Żeby jednak to osiągnąć, trzeba pracować i budować markę przez długi czas. To nie jest łatwe, szczególnie gdy w każdej branży znaleźć można mnóstwo konkurencji, która tylko czeka, aż powinie się nam noga.

Inną metodą zarabiania na social mediach, jest prowadzenie kanałów społecznościowych innych osób. Wiele firm zatrudnia osobę za 300-500 zł miesięcznie, wymagając publikacji kilku postów tygodniowo i interakcji ze społecznością.

6. Prowadzenie bloga

Jedna z bardziej stabilnych prac w domu przez internet. Polega na prowadzeniu własnej strony internetowej pod postacią marki osobistej lub firmy, sprzedaży produktów i zarabianiu na reklamach.

Droga do zbudowania strony, która będzie zarabiać pieniądze, jest długa i nie łatwa, ale naprawdę warto, jest spróbować.

Dużą przewagę daje tu znajomość danego tematu lub branży. Zakładając bloga o niszowej tematyce, dość łatwo będzie nam zbudować społeczność i czytelników, którzy będą systematycznie odwiedzać naszą stronę. Później w miarę upływu czasu możemy rozwijać bloga o kolejne tematy i branże.

7. Kanał YouTube

Prowadzenie kanału na YT wygląda podobnie do prowadzenia bloga, z tym wyjątkiem, że tutaj publikujemy filmy. Wybić się na YouTubie nie jest łatwo, ponieważ kanałów i filmów jest tam naprawdę sporo.

Niemniej jednak najwięksi youtuberzy cieszą się ogromnymi zyskami, co powoduje, że bez przerwy pojawiają się nowe osoby próbujące swoich sił na tym portalu.

Jako początkujący youtuber nie licz na zarobki. Prawdopodobnie przez pierwszy rok, bądź dwa lata nie zarobisz prawie nic.

8. Kursy i szkolenia online

Jeśli posiadasz wiedzę na dany temat i uważasz, że inni byliby w stanie zapłacić za to, byś ją przekazał, pomyśl o stworzeniu własnego kursu lub szkolenia.

W internecie można bez problemu znaleźć blogi i strony opierające się właśnie o sprzedaż kursów z różnej dziedziny.

Możesz sprzedawać kurs online gry na pianinie, szkolenie z budowania stron czy programowania.

Dziś sprzedaje się w sieci tak naprawdę wszystko. To czy zaczniesz, zależy wyłącznie od Ciebie.

9. Sklep internetowy

Sklep internetowy można prowadzić oddzielnie lub jednocześnie przy prowadzeniu bloga, lub kanału na YT. Nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, ponieważ wybicie sklepu, który będzie zarabiał duże pieniądze, nie jest łatwe.

Niemal każda branża jest już zajęta i wyprzedzenie konkurencji, która zarabia kilka lat, będzie naprawdę wyzwaniem.

Niemniej jednak jest to opłacalny biznes, ponieważ po jakimś czasie może stać się w pełni pasywnym źródłem dochodu, które będzie lepsze niż praca na etacie.

10. Freelancer

Na koniec zostawiliśmy zawód Freelancera. Dlaczego? To proste pytanie. Ponieważ jest to ogólne określenie na osoby pracujące z domu na własny rachunek. Jako freelancer możesz być:

 • Copywriterem
 • Programistą
 • Fotografem
 • Grafikiem
 • Montażystą
 • Muzykiem
 • Tłumaczem
 • i wiele więcej.

Żeby pracować zdalnie jako freelancer, trzeba znać się na czymś na tyle, żeby inni chcieli nas do danej pracy zatrudnić. Przydatne będzie również portfolio, w którym zamieścimy nasze prace i pokażemy, w jaki sposób wykonujemy projekty.

Na rynku znajduje się coraz więcej portali ogłoszeniowych dla freelancerów jak UseMe czy Oferia, na której można znaleźć zlecenia z każdej kategorii.

W zależności od tego ile zleceń wykonasz, czym się zajmujesz i jak dobrze to robisz, możesz zarobić od 0 do 30 tys. zł miesięcznie.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy z domu?

Jeżeli chcesz pracować z domu, ale wolisz pozostać w firmie, spróbuj aplikować na stanowiska, które pozwalają w 100% pracować z domu. W ten sposób oszczędzisz na dojazdach i będziesz mógł pracować z wygodnego miejsca, jednocześnie nie martwiąc się, czy zdobędziesz kolejne zlecenie.

Żeby dostać pracę zdalną, musisz posiadać portfolio lub udowodnić pracodawcy, że jesteś kandydatem idealnym, czyli osobą odpowiedzialną i zorganizowaną. W tym celu możesz przygotować profesjonalne CV, w którym przedstawisz swoje kompetencje zawodowe i cel, który chcesz osiągnąć, pracując w wybranej firmie.

Dodatkowo możesz:

 • wybrać ciekawy wzór CV
 • podkreślić, że masz doświadczenie w pracy z domu
 • w podsumowaniu wyraźnie zaznaczyć, że interesuje Cię praca zdalna
 • wymienić umiejętności, które pomogą Ci pracować z domu i organizować czas
 • wymienić przydatne narzędzia, z których korzystasz
 • zwrócić uwagę na komunikatory, z których korzystasz
 • dopasować swoje CV do wybranej oferty pracy

To już wszystko, co powinieneś wiedzieć o pracy z domu i jak zacząć zarabiać pieniądze online. Jeśli masz do nas jakieś pytania lub znalazłeś błąd, napisz do nas maila lub skorzystaj z sekcji komentarzy.

1 thoughts on “Praca przez Internet – sprawdzone sposoby zarabiania online”

 1. Panie Marcinie, warto wspomnieć również o portalach typu oferteo czy zleca.pl gdzie również można wyłapywać zlecenia dla freelancerów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *