Zarabianie na Instagramie — od czego zacząć?

Zarabianie na Instagramie

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Korzystają z niej codziennie miliony, o ile nie miliardy użytkowników na całym świecie. Jest zatem idealnym miejscem do zbudowania internetowego biznesu lub wsparcia swojej dotychczasowej pracy. Jednak w jaki sposób to zrobić? No właśnie, odpowiedź na to pytanie nie jest do końca prosta, ponieważ metod jest naprawdę wiele. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób można wykorzystać tę aplikację do zarabiania pieniędzy online, to świetnie trafiłeś. Z poniższego wpisu dowiesz się:

 • w jaki sposób zacząć zarabiać na Instagramie,
 • ile można zarobić jako mały i duży influencer,
 • jakie sposoby są najlepsze, jeśli chcesz zacząć zarabiać na Instagramie.

Jak zacząć zarabiać na Instagramie?

Żeby zacząć zarabiać, nie musisz posiadać statusu rozpoznawalnego influencera. Wystarczy tak naprawdę średniej wielkości konto z rozbudowaną społecznością lub wizerunek eksperta w danej branży. Oczywiście, za liczbami idą duże zarobki, jednak na początku powinieneś się skupić na tym, co dla Ciebie możliwe. A więc, żeby zacząć zarabiać, musisz:

 1. Posiadać konto z dużą liczbą obserwatorów, rozbudowaną społeczność lub wizerunek eksperta w swojej branży. Jest to kluczowy element, bez którego nie będziesz w stanie zarobić poważnych pieniędzy na Instagramie.
 2. Rozwijać relacje biznesowe. Nie ma branży, w której jest tylko jeden influencer lub profil firmowy. Dzięki temu, że istnieje konkurencja, możesz nawiązywać relacje lub udostępniać wspólne story i szybciej zdobywać nowych fanów.
 3. Nawiązywać interakcje z użytkownikami, aby wzbudzać zaufanie. Samo wstawianie zdjęć i story nie wystarczy. Musisz wchodzić w interakcję w komentarzach, a także pokazywać, że jesteś taki sam, jak inni.
 4. Konsekwentnie realizować swój plan i nie pozwalać sobie na wpadki. Musisz ustalić sobie plan działania i dążyć do jego realizacji. Nie możesz sobie pozwolić też na zbyt długie urlopy czy gafy, które mogą spowodować spadek zainteresowania Twoją osobą.
 5. Budować spójny obraz marki. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu wizerunku eksperta z branży fitness, musisz pokazać widzom, że naprawdę się na tym znasz. Nie udostępniaj niczego, co może okazać się totalnym głupstwem lub niezgodnym z tym, co mówiłeś jakiś czas temu.
 6. Mądrze korzystać z hashtagów. Budowanie zasięgów to podstawa w rozwoju konta. Jeśli zależy Ci na dynamicznie rosnącej ilości obserwatorów, a co za tym idzie — zarobków, musisz korzystać z odpowiednich hashtagów w prawidłowy sposób.
 7. Monetyzować swoje działania w przemyślany sposób. Jeśli chcesz zarabiać na Instagramie, może wydawać się, że branie każdej współpracy jest dobrym pomysłem.

Powyższy opis to najbardziej ogólny sposób na to, w jaki sposób powinieneś postępować, aby zacząć zarabiać na Instagramie. Jest to metoda, dzięki której niemal każde konto jest w stanie zbudować zasięgi, społeczność i sieć kontaktów, które pozwolą skutecznie zarabiać.

Ile można zarobić na Instagramie jako influencer?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jedną kwotą, czy nawet przybliżonymi widełkami. Znaleźć można bowiem osoby zarabiające po 500 zł miesięcznie, ale i takie, które bez problemu generują ponad 50 000 zł w ciągu jednego miesiąca.

Jeśli chodzi o zarobki z Instagrama, za publikowanie zdjęć w roku 2024, to wygląda to następująco:

 • 120-150 zł za jeden post w przypadku osób poniżej 10 tys. followersów,
 • 500-1500 zł za jeden post w przypadku osób 10-100 tys. followersów,
 • 2-5 tys. złotych za jeden post jeśli posiadasz konto powyżej 100 tys. obserwatorów,
 • 6-10 tys. złotych za jeden post jeśli Twoje konto ma powyżej miliona aktywnych obserwatorów.

Jak widzisz, w grę wchodzą naprawdę spore kwoty. Pamiętaj jednak, że zbudowanie konta powyżej 10 tysięcy followersów nie jest łatwe. Niemniej, jednak jeśli posiadasz ciekawą osobowość i potrafisz zaciekawić innych tym, co robisz, to taki cel na pewno znajduje się w zasięgu ręki.

Sprawdzone sposoby zarabiania na Instagramie

Na pewno wiesz, że jako influencer lub osoba prowadząca Instagrama z dużą liczbą obserwujących, możesz zarabiać naprawdę rozsądne pytania. Jednak czy wiesz, że metod jest tak naprawdę tyle, ilu ludzi na naszej planecie? Wcale nie zmyślamy! W rzeczywistości każdy może wypracować swój własny sposób, dzięki któremu będzie w stanie spieniężyć ruch na IG.

Do najpopularniejszych metod zarabiania na Instagramie należą:

 • Współpraca z markami. To najpopularniejsza metoda, z której korzysta niemal każdy większy influencer. Posiadając ciekawy profil na Instagramie prędzej czy później otrzymasz wiadomość o współpracę, w ramach której otrzymasz wynagrodzenie lub darmowe przedmioty danej marki. Pamiętaj, by jednak nie przyjmować każdej oferty. Na rynku znaleźć można scamy i fejki, które są resellerami tanich przedmiotów z Chin w cenie produktów premium. Zanim podejmiesz jakąkolwiek współpracę, dokładnie zapoznaj się z opiniami na temat danej firmy, ponieważ nie opłaca się ryzykować własnej marki, aby zarobić 300 czy 800 złotych. Pamiętaj także, że zawsze możesz negocjować. Firmy zawsze oferują najniższą możliwą ofertę, ponieważ wiele osób się po prostu na nią zgadza. Możesz negocjować nie tylko kwotę, ale również metodę promocji. Jeżeli zaś chodzi o miejsca, w których możesz szukać takich współprac, polecamy szczególnie Whitepress. Jest to serwis, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Oprócz tego możesz kontaktować się z wybranymi firmami przez ich media społecznościowe. Niemniej, jednak jeśli jakaś firma będzie chciała z Tobą współpracować, sama się do Ciebie odezwie.
 • Współpraca z programem partnerskim. Zarabianie na afiliacji to nic innego, jak promowanie usług i produktów innych osób. Masz tu całkowitą dowolność jeśli chodzi o to, co chcesz promować. Bez problemu znajdziesz produkty z branży beauty, elektronikę, czy gadżety do domu. Jako influencer nie zarabiasz 100% ceny produktu, a jedynie pewną, ustaloną przez reklamodawcę prowizję. Nie musisz jednak posiadać własnego produktu, co dla wielu jest ogromnym plusem.
 • Własny sklep internetowy. Osoby popularne bardzo często posiadają własne sklepy, w których sprzedają koszulki, kubki, książki, e-booki, czy gadżety. Jako influencer możesz w kilka dni stworzyć sklep, który stanie się Twoim dodatkowym źródłem dochodu.
 • Sprzedaż zdjęć. Instagram to portal społecznościowy skupiający się na zdjęciach i filmach. Jeśli potrafisz robić takie fotografie, które przyciągają wzrok, możesz sprzedawać je polskim i zagranicznym portalom i firmom. Jest to świetny biznes, który możesz bez problemu realizować równolegle z innymi biznesami prowadzonymi online.

Jak widzisz, Instagram może stać się nie tyle portalem do dzielenia się przygodami ze znajomymi, ile genialną maszynką do zarabiania pieniędzy. Wiele osób, które kiedyś wrzuciły kilka zdjęć, nie myślało o tym, że stanie się to początkiem historii, w której główną rolę grają oni sami. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zarabiania przez Internet, sprawdź nasze pozostałe wpisy na blogu, a także odwiedź portal GetPaid20, który jest obecnie liderem na tym runku w Polsce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *