Zarabianie przez Internet — Jak zacząć? Jakie sposoby są warte uwagi?

Zarabianie przez Internet

Zarabianie przez Internet z roku na rok staje się coraz popularniejsze zarówno wśród osób młodych, jak i tych nieco starszych. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ perspektywy oraz możliwości płynące z pracy przez Internet są naprawdę interesujące. Jednak czy każdy nadaje się do zarabiania przez Internet? No właśnie, na to pytanie odpowiedź nie jest oczywista.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak skutecznie zacząć zarabiać przez Internet,
  • kto może zarabiać w Internecie,
  • jakie są obecnie najskuteczniejsze i najlepsze metody zarabiania przez Internet.

Jak zacząć zarabiać przez Internet

Żeby zacząć zarabiać przez Internet, nie potrzeba tak naprawdę zbyt wiele. Wystarczy otwarty umysł, komputer z dostępem do Internetu oraz chęci i odrobina wolnego czasu w domu. Dla niektórych jest to naprawdę nic, dla innych, poświęcenie wolnego czasu, na naukę zarabiania w sieci to naprawdę duże wyzwanie. Jednak niezależnie od tego, do której grupy należysz, możesz w kilka minut zacząć zarabiać przez Internet. Jak? Już odpowiadamy.

Na samym początku musisz wybrać metodę zarabiania pieniędzy online. Jest ich naprawdę sporo i osoba początkująca może poczuć się zagubiona. My polecamy jednak afiliację, która daje możliwość zarabiania z niemal każdego źródła ruchu, co na początku przygody jest bardzo pomocne.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać przez Internet na afiliacji, musisz:

  1. Zarejestrować się w sieci partnerskiej lub afiliacyjnej. Cały proces jest bardzo prosty, ale zwróć uwagę na to, by podać swoje prawdziwe dane. To na ich podstawie wystawiane będą faktury lub rachunki za zarobione pieniądze.
  2. Wybrać program partnerski, na którym chcesz zarabiać. Na początku najlepiej wybrać coś prostego jak: randki, konkursy lub programy filmowe.
  3. Stworzyć miejsce, w którym będziesz promować wybraną ofertę. Może to być Instagram, Facebook, płatne reklamy, własna strona, komentarze, czy filmy na YouTubie. Możliwości jest naprawdę wiele. To od tego, w jakim miejscu będziesz promować swój link afiliacyjny, zależy tak naprawdę, ile będziesz w stanie zarobić.
  4. Ulepszać proces promowania, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nic nie można ulepszyć, zawsze możesz w swojej pracy zmienić coś, co z Twojego punktu widzenia nie ma wpływu na konwersję.
  5. Rozwijać inne projekty poszerzając swoje możliwości. Zarabiając pieniądze przez Internet, musisz liczyć się z tym, że Twój sposób kiedyś przestanie działać. Żeby się przed tym zabezpieczyć, warto próbować innych metod, dzięki którym zdywersyfikujemy swoje źródła dochodu.

Jak widzisz, cały proces jest całkiem prosty. Nie myśl jednak, że zarobisz setki złotych od razu po rozpoczęciu promocji. Dostęp do Internetu ma każdy, a więc każdy może próbować swoich sił w marketingu online. Najprostsze i najpopularniejsze metody były wykorzystywane już wiele razy, a więc klienci bardzo często uodpornili się na nie, przez co trudno jest zdobyć swojego pierwszego leada.

Jeżeli chcesz skutecznie i długofalowo zarabiać przez Internet, musisz uzbroić się w sporo cierpliwości i otwartą głowę, bo to pomysły przyczyniają się do zwiększania zarobków.

Czy każdy może zarabiać w Internecie?

Przez Internet może zarabiać każdy. Niezależnie od tego, czy masz 16, czy 45 lat, możesz stworzyć swój sklep Internetowy lub profil społecznościowy, który będzie generować stały, pasywny przychód.

Ile można zarobić przez Internet?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Niektórzy zarabiają po 400 złotych, traktując to jako dodatek do wypłaty, inni bez problemu wyciągają po 30 tys. złotych miesięcznie, błyskawicznie się bogacąc.

Jako początkujący earner bez problemu zarobisz od 100 do 1000 złotych w miesiąc, jeśli będziesz przyswajać wiedzę, testować różne rozwiązania i przede wszystkim systematycznie pracować.

Nie da się bowiem łatwo zarabiać dużych pieniędzy przez Internet. Kluczem do sukcesu jest tu wytrwałość, umiejętność rozwiązywania problemów oraz głowa pełna nietuzinkowych pomysłów.

Najlepsze metody na zarabianie przez Internet

\"Przyklad

Ile osób korzystających z dobrodziejstw Internetu, tyle może być tak naprawdę pomysłów na swój biznes online. My skupimy się jednak na tych, które naszym zdaniem są godne uwagi, a także tych, które przy odrobinie wysiłku mogą stać się dodatkowym źródłem dochodu, niewymagającym dużego nakładu pracy.

A więc bez przedłużania, przechodzimy do sprawdzonych metod zarabiania online.

Wypełnianie ankiet

Jest to jedna z najpopularniejszych metod zarabiania przez Internet, która nie wymaga budowania zaplecz, ani posiadania specjalnych umiejętności. Wystarczy, że zarejestrujesz się w portalu dla ankieterów, w którym będziesz otrzymywać zlecenia do wypełniania ankiet. Nie jest to jednak sposób, dzięki któremu będziesz w stanie zrezygnować z pracy na etacie w korporacji. Jest to bardziej metoda pozwalająca dorobić do 500 zł miesięcznie.

Szukając serwisów do wypełniania ankiet, zwróć uwagę na ich recenzje oraz czas działania na rynku. Wiele tego typu stron jest oszustwem, którego celem jest wyłudzenie danych oraz pieniędzy.

Afiliacja

Metoda, którą pokrótce opisaliśmy już powyżej. Polega na promowaniu produktów lub usług innych osób, lub firm, w zamian za prowizję od sprzedaży. W Polsce znaleźć można mnóstwo sieci afiliacyjnych, które posiadają w swojej ofercie dziesiątku lub setki programów z każdej kategorii. Niezależnie od tego, czy chcesz promować coś związanego z motoryzacją, kosmetykami czy elektroniką, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wadą tej metody jest konieczność posiadania miejsca, w którym będziemy umieszczać pozyskany link afiliacyjny. Jeśli jednak jesteś właścicielem portalu internetowego, profilu social media lub innego kanały online, bez problemu będziesz w stanie spieniężyć część ruchu.

W afiliacji bez problemu zarobisz od 100 do 1000 zł miesięcznie. Najlepsi gracze utrzymują stałe zarobki w przedziale od 4 do nawet 50 tys. złotych miesięcznie. Nie licz jednak na takie kwoty, ponieważ takie wyniki osiągają wyłącznie wyjadacze, którzy w branży spędzili co najmniej kilka lat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zarabiania w afiliacji, sprawdź mentoring GetPaid 2.0.

Copywriting

Jako copywriter odpowiedzialny będziesz za tworzenie tekstów na blogi internetowe, sklepy online oraz do innych miejsc w zależności od wybranej branży. Jest to świetna praca przez Internet dla osób posiadających lekkie pióro, które lubią pisać i uczyć się o nowych rzeczach.

Zlecenia dla copywriterów możesz znaleźć na najpopularniejszych portalach ogłoszeniowych, ale również na grupach na Facebooku, czy też w dedykowanych serwisach dla copywriterów.

W zależności od tekstu, Twoich umiejętności oraz ilości zamówień, możesz zarabiać nawet 15 tys. złotych miesięcznie.

Ceny za napisanie 1000 znaków ze spacjami wahają się od 6 do nawet 50 zł.

Prowadzenie social media

Jeżeli lubisz media społecznościowe, a kontakty z innymi ludźmi to dla Ciebie przyjemność, zastanów się nad prowadzeniem profili firm i oraz innych osób. W tej pracy liczy się przede wszystkim otwarty umysł i pomysły, które zaskoczą publiczność i pracodawcę.

Żeby zacząć zarabiać przez Internet w taki sposób, warto jest posiadać własny profil lub firmowe konto, które umieścisz w swoim portfolio. Nikt nie będzie chciał bowiem zatrudnić osoby, która nie może pochwalić się żadnym doświadczeniem w danej branży.

Za prowadzenie jednego konta będziesz w stanie zarobić od 200 do 500 zł miesięcznie. Czas wymagany na obsługę takiego profilu wynosi ok. 10-15 godzin miesięcznie.

Tłumaczenia tekstów

Jeśli praca copywritera Cię nie satysfakcjonuje, ale chcesz zarabiać na pisaniu, możesz tłumaczyć dokumenty i inne teksty. W zależności od stopnia zrozumienia danego języka oraz samego języka możesz zarabiać od 20 do nawet 150 zł za stronę. Popularniejsze języki są oczywiście słabiej wyceniane, natomiast rzadkie połączenia, jak polski-czeski lub polski-fiński wyceniane są zdecydowanie wyżej.

Oferty pracy, podobnie jak w przypadku copywritera znajdziesz na portalach ogłoszeniowych i dedykowanych grupach na Facebooku.

Prowadzenie sklepu online

Nie jest to najprostsza metoda, jednak przy odpowiednim zarządzaniu i marketingu może stać się złotym jajem. Z roku na rok ilość osób korzystających ze sklepów internetowych rośnie, a więc jest to idealny moment, by wejść w ten biznes.

Jako właściciel średniej wielkości sklepu możesz zarabiać od 2 do nawet 15 tys. złotych miesięcznie. W zależności od ilości zamówień, towarów oraz dystrybucji, będziesz musiał jednak poświęcić sporo swojego czasu. Jest to jednak warte swojej ceny, ponieważ po pewnym czasie będziesz w stanie stworzyć automatyczny biznes, który będzie zarabiać sam na siebie.

To, co będziesz sprzedawać, zależy tak naprawdę wyłącznie od Ciebie. Dziś online kupuje się niemal wszystko – artykuły spożywcze, elektronikę, kosmetyki, czy akcesoria sportowe.

Montowanie filmów

YouTube kusi dużymi zarobkami, przez co liczba kanałów na tej platformie stale rośnie. Dla osób interesujących się filmem, dźwiękiem oraz kinem może to być idealna praca, dzięki której nie tylko zarobią, ale również zdobędą niezbędne doświadczenie do pracy w tym zawodzie.

Początkowo możesz montować własne filmy lub współpracować z niewielkimi YouTuberami, jednak po pewnym czasie, gdy nauczysz się nieco więcej, bez problemu będziesz w stanie znaleźć osoby, które będą w stanie sporo zapłacić za Twoje umiejętności.

Prowadzenie bloga

Jeżeli znasz się na czymś lepiej niż inni lub chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z internautami, możesz założyć swojego bloga. Jest to niemal idealna metoda zarabiania, ponieważ możesz ją łączyć z innymi omówionymi w tym wpisie.

Możesz publikować wpisy recenzujące dany produkt afiliacyjny, publikować reklamy lub prowadzić bloga równolegle ze sklepem online.

Zarabianie na blogu jest naprawdę proste i ciekawe, jednak musisz umieć pisać w sposób, który zaciekawi czytelnika. Bez tego, trudno będzie Ci stworzyć blog, którego dziennie będą odwiedzać dziesiątki lub setki czytelników.

Najwięksi blogerzy zarabiają w Polsce ok. 20-30 tys. złotych miesięcznie.

Korepetycje online

Inną metodą pozwalającą zarobić na dzieleniu się swoimi umiejętnościami z innymi, są korepetycje online. Rozumiejąc matematykę, fizykę, programowanie, czy inną dziedzinę, możesz bez problemu zarabiać, na uczeniu innych osób.

W niemal każdej nauce znajdą się chętne osoby, które skorzystają z Twojej pomocy.

Godzina korepetycji online waha się w przedziale 50-150 zł. Cena zależy głównie od przedmiotu oraz poziomu, na jakim znajduje się klient.

Jak widzisz, żeby zacząć zarabiać przez Internet, wcale nie trzeba być Einsteinem lub innym uczonym. Wystarczy tak naprawdę odrobina chęci do pracy oraz samozaparcie, dzięki któremu będziesz w stanie rozwijać swój biznes.

Jeśli masz do nas jakieś pytania, skorzystaj z sekcji komentarzy lub zadaj je korzystając z formularza kontaktowego, w zakładce Kontakt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *