CV pracownik fizyczny

CV wzór pracownik fizyczny – od czego zacząć?

Tworząc CV pracownika fizycznego, bardzo wiele osób nie przykłada uwagi do tego, jak ich dokument wygląda. Jest to spory błąd, ponieważ wielu pracodawców na tej podstawie analizuje kreatywność i pomysłowość pracowników. Profesjonalnie wyglądające i czytelne CV jest więc kluczem do sukcesu i zainteresowania pracodawcy.

Co jednak w CV pracownika fizycznego powinno się znaleźć? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Co powinno znaleźć się w CV pracownika fizycznego

Jeżeli chcesz pokazać pracodawcy, że jesteś profesjonalistą nie tylko w swoim zawodzie, ale również we wszystkich dziedzinach, do których podchodzisz, musisz stworzyć CV, którym go zadziwisz.

Na początku wybierz szablon, który będzie Ci się podobał, ale też będzie odpowiednio czytelny i będzie pasował do uprawianego przez Ciebie zawodu. Wysyłając profesjonalnie i dobrze wyglądający dokument, pokażesz pracodawcy, że zależy Ci na tym stanowisku i jesteś osobą, która zawsze wykonuje swoją pracę jak najlepiej.

A więc co dokładnie powinieneś zawrzeć w swoim CV pracownika fizycznego, żeby jeszcze bardziej przekonać do siebie pracodawcę.

Odpowiedni wzór CV

Dobre CV to przede wszystkim ciekawy wzór CV, który pasuje do zawodu, na który aplikujesz. Jeżeli szukasz dobrego CV budowlańca, musisz postawić na prostotę i jasność przekazu.

Nie możesz wybierać szablonów, które skupiają się głównie, opisując wykształcenie w CV. Jako budowlaniec musisz postawić na bogate doświadczenie, staż pracy i umiejętności, którymi zaskoczysz pracodawcę.

Wybierając odpowiedni szablon, sprawiasz wrażenie, że niezależnie od dziedziny, wiesz, co robisz, a Twoje CV będzie wyglądać profesjonalnie.

Ciekawe podsumowanie zawodowe w CV pracownika fizycznego

Podsumowanie zawodowe to bardzo często jedyny element, na jaki zerkają pracodawcy i rekruterzy. Odpowiednio przygotowane podsumowanie może podnieść szanse na dalszy etap rekrutacji o blisko 50% więc warto poświęcić tu trochę więcej czasu.

Na początek, jak podsumowanie pracownika fizycznego powinno wyglądać?

  • Maksymalnie 5 zdań
  • Stosuj liczby i chwal się umiejętnościami
  • Wymień sukcesy i najważniejsze osiągnięcia
  • Stosuj słowa klucze

Najlepszą praktyką jest napisanie podsumowania na sam koniec tworzenia CV. W ten sposób będziesz już wiedział, co w Twoim CV jest największymi atutami i na co zwrócić szczególną uwagę podczas tworzenia tej sekcji.

Postaraj się pisać w taki sposób, żeby Twoje największe atuty i umiejętności znajdowały się na samym początku, a te mniej znaczące nieco dalej.

Nie koloryzuj swoich umiejętności. To, że napiszesz, że jesteś w czymś świetny, a tak naprawdę nie masz o tym pojęcia, w pracy wyjdzie bardzo szybko. Możesz też napisać, że nie boisz się ciężkiej pracy fizycznej i jesteś osobą z dużym zapałem do poznawania nowych rozwiązań w pracy.

Sekcja podsumowania zawodowego musi być mocno dopasowana do danej oferty pracy. Nie twórz więc jednego, które będziesz wysyłać w odpowiedzi na wszystkie ogłoszenia.

Odpowiednio dobrane umiejętności w CV budowlańca

Jako pracownik fizyczny, nie liczy się jaką szkołę skończyłeś, a to, co potrafisz. Sekcja z umiejętnościami jest drugą najważniejszą zaraz po podsumowaniu. To właśnie tutaj musisz przedstawić pracodawcy swoje kompetencje i umiejętności, żeby pokazać, że spełniasz wymagania na dane stanowisko pracy.

Sekcję umiejętności możesz podzielić na twarde, czyli zawodowe i miękkie, które opisują bardziej to jakim jesteś człowiekiem.

Tworząc listę umiejętności, postaraj się wypisać je od tych najważniejszych dla pracodawcy i tych, które najlepiej potrafisz. Możesz je pokrótce opisać, dzięki czemu pracodawca będzie miał większy pogląd na to, w jakich warunkach, jakie kompetencje stosowałeś.

CV pracownika budowlanego to przede wszystkim doświadczenie

Ta sekcja w przypadku CV pracowników fizycznych jest bardzo ważna. To głównie na tej podstawie pracodawca będzie mógł zadecydować o wysokości Twojej pensji. Jeżeli więc posiadasz jakieś doświadczenie zawodowe powiązane z danym stanowiskiem, koniecznie je zapisz.

Bardzo ważną sprawą dotyczącą tej sekcji jest zapisywanie przedziałów czasowych danej pracy. W ten sposób zwiększasz swoją wiarygodność i pokazujesz rekruterowi, że nie masz nic do ukrycia.

Postaraj się jak najdokładniej, ale jednocześnie najkrócej opisać swoje dotychczasowe wieloletnie doświadczenie. W tej sekcji musisz pokazać pracodawcy, że umiejętności, które posiadasz, stosowałeś w praktyce.

Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, możesz spróbować oprzeć swoje CV na tym, co przedstawiliśmy w CV ucznia, gdzie znajdziesz ciekawe porady i sztuczki.

Krótko opisane wykształcenie

Wykształcenie nie jest zbyt ważną sekcją w CV dla pracownika fizycznego. Co prawda musisz je opisać, ale nie jest tak brane pod uwagę, jak ma to miejsce w przypadku np. programistów.

Jeżeli uczyłeś się w szkole budowlanej lub jakiejś powiązanej z zawodem, na który kandydujesz, warto, jest opisać swoje wykształcenie. Poza tym możesz też opisać, co udało Ci się osiągnąć i w czym byłeś dobry.

Zainteresowania – warto dodać?

Zainteresowania to coraz częściej pomijana sekcja w CV. Jest to bardzo błędne podejście, ponieważ pracownik, który nie ma zainteresowań czy pasji, jest o wiele mniej wartościowy dla pracodawcy.

Każda osoba, która ma pewne zainteresowania, widziana jest przez rekrutera bardziej po ludzku i zwiększa to wiarygodność w człowieka. Dodatkowo może być tak, że trafisz na pracodawcę lub rekrutera, który ma podobne zainteresowania i będziecie mieli wspólny temat do obgadania.

List motywacyjny pracownika fizycznego

Jeżeli zastanawiasz się jak napisać CV dla pracownika fizycznego, które przykuje uwagę pracodawcy, koniecznie dodaj do swojej aplikacji list motywacyjny. Dzięki niemu o wiele łatwiej będzie Ci wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów i pracodawca chętnie Cię zatrudni.

Pamiętaj o tym, by list motywacyjny był oparty o podobny szablon i zawierał wyłącznie niezbędne elementy.

Przydatne wskazówki podczas pisania CV pracownika fizycznego

Przygotowując jakiekolwiek CV, nie tylko pracownika fizycznego, najważniejszym elementem poza samym dokumentem, jest klauzula CV. Jeżeli na dole swojego dokumentu nie zawrzesz tego elementu, Twoje CV nie będzie mogło wziąć całkowitego udziału w rekrutacji. Pewne informacje będą mogły być przetworzone, jednak nie będziesz pełnoprawnym kandydatem na dane stanowisko.

Drugą najważniejszą sprawą jest format zapisu CV. Nigdy, ale to nigdy, nie wysyłaj pracodawcy CV w formacie .doc i innych tego typu. Jest to całkowicie błędna czynność, która mimo uwag pojawia się bardzo często. Jedynym dopuszczalnym formatem dzięki któremu będziesz wyglądał profesjonalnie, jest .pdf. Jest to format, który nie zmienia wartości dokumentu mimo programu użytego do jego otwarcia.

Jeżeli wysyłasz CV drogą mailową, nie zapomnij o tym, by zrobić to z maila, który wygląda normalnie. Nie rób tego z dziwnych maili, które stworzyłeś 10 lat temu. Tytuł powinien być przyciągający uwagę, a w wiadomości powinieneś stosować jak najwięcej trafnych zwrotów grzecznościowych.

Co zwiększy szanse na zdobycie pracy?

Jeżeli naprawdę chcesz otrzymać pracę w danej firmie możesz też zastosować kilka sztuczek, które znacznie Ci to ułatwią.

  1. Stwórz list motywacyjny
  2. Nie każdy o tym wie, ale coraz częściej pracodawcy patrzą nie tylko na CV i umiejętności, ale też na to, co dany pracownik wysyła. Jeżeli np. masz do wyboru pracownika z prostym czarno białym CV, w którym zawarte są tylko podstawowe wiadomości, ale ma idealne umiejętności. A drugi pracownik stworzył eleganckie CV, list motywacyjny i dodatkowo opisał siebie w mailu, ale nie do końca jego umiejętności pokrywają się z tym, czego szukasz, to kogo byś wybrał?
  3. Dopasuj CV do ogłoszenia
  4. Nie wysyłaj jednego CV do wszystkich pracodawców. Każde ogłoszenie jest nieco inne i warto wprowadzać drobne zmiany, które pokażą pracodawcy, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem na wybrane stanowisko.
  5. Przeanalizuj CV pracownika fizycznego pod kątem błędów
  6. Nigdy, ale to nigdy nie wysyłaj CV, które zawiera błędy. Po pierwsze wygląda to bardzo nieprofesjonalnie, a po drugie, gdy rekruter zobaczy jakiś błąd ortograficzny czy stylistyczny, natychmiast stracisz w ich oczach sporo punktów.

To już chyba wszystko, co powinieneś wiedzieć o tworzeniu CV pracownika fizycznego. Pamiętaj, że najpierw powinieneś wybrać odpowiedni CV wzór, a dopiero potem przejdź do uzupełniania go.

Jeżeli masz jakieś pytania lub zauważyłeś na stronie błąd, napisz do nas na e-mail kontakt@cvwork.pl.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5