Co warto wiedzieć na temat kart wirtualnych?

platnosc-karta-wirtualna

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem dodatkowych benefitów dla Twoich pracowników? Chcesz wiedzieć, jakie rozwiązania mogą okazać się godne uwagi? Myślisz nad tym, w co warto zainwestować? Jeśli owszem, poniższy poradnik powinien przybliżyć Ci temat dotyczący tego, czym są wirtualne karty płatnicze Pluxee od Sodexo, jak działają, oraz dlaczego warto z nich korzystać.

Cyfrowe benefity – co warto o nich wiedzieć?

Obserwacje wskazują, że pracownicy inaczej rozdzielają dodatkowe środki dostępne na karcie w porównaniu do swojej standardowej pensji, którą przeznaczają na niezbędne wydatki, spłatę zobowiązań czy inne obligatoryjne potrzeby. Kiedy korzystają z karty przeznaczonej na przyjemności, nie odczuwają związanej z tym winy i inwestują ją w rzeczy, które dostarczają im radość, relaks i zadowolenie. Z perspektywy pracodawców i działów HR istotne jest tworzenie wyjątkowych chwil pełnych uznania, pielęgnowanie przyjemności w codziennym życiu oraz wywoływanie pozytywnych emocji. Takie podejście stanowi skuteczny sposób na wspieranie dobrostanu pracowników i utrzymanie ich zaangażowania. Świadomość faktu, że personel wykazuje inne zwyczaje w kontekście wydawana pensji w stosunku do środków ulokowanych w innej formie. Jeżeli zatem szukasz możliwości do motywowania pracowników, wówczas takie karty przedpłacone będą mogły okazać się strzałem w dziesiątkę. Popularność dotycząca kart płatniczych trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości miało to ulec zmianie.

Karta wirtualna – podstawowe informacje

Zanim zdecydujesz się na wydanie karty wirtualnej, najpierw zapoznaj się z rodzajami takich rozwiązań. Bazując na doświadczeniu od Sodexo możesz mieć pewność, że znajdziesz dla swojej załogi optymalny wariant. Przykładowo – mowa o kartach podarunkowych, czy też tych okolicznościowych, opracowanych z myślą o świętach. W zasobach Pluxee znajdziesz też kartę wirtualną typu Lunch Pass, która pozwoli na realizację zakupu w punktach gastronomicznych. Taka wirtualna karta przedpłacona może być też potraktowana jako jedno z narzędzi wykorzystywanych do systemu premiowego w ramach motywowania pracowników. Posiadacze kart wirtualnych cenią sobie elastyczność takich rozwiązań. Doprowadzenie do zamknięcia rachunku płatniczego zajmuje kilka chwil.

Co warto wiedzieć na temat karty wirtualnej?

Wirtualne karty przedpłacone od lat cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało to ulec zmianie. Decydując się na zakup takich kart płatniczych możesz liczyć na pełną dowolność w zakresie przeznaczenia środków. Karta wirtualna przyniesie wiele korzyści i może mieć pozytywny wpływ na zaangażowanie i motywację pracowników.

Istotne jest to, że do zamówienia jednego rachunku płatniczego płatnika możliwe jest zamówienie jednej karty wirtualnej.

Kolejny aspekt dotyczy możliwości polecenia przelewu walutowego – jest to usługa inicjowana przez płatnika, która polegałaby na przekazaniu środków z krajowego rachunku płatniczego płatnika u dostawcy na krajowy rachunek płatniczy. Sprawdzenie salda rachunku płatniczego jest proste i zajmuje dosłownie kilka chwil. Sporządzenie zestawienia transakcji płatniczych to kolejny przykład intuicyjnego działania.

Karty Pluxee oferują dowolność w zakresie dysponowania środkami

Dzięki dostępnym dodatkowym środkom na karcie Pluxee każdy ma możliwość samodzielnego wyboru, na co chce je przeznaczyć. Można spożytkować je na to, co się pragnie, a nie na to, co koniecznie trzeba. Pluxee oferuje pełną swobodę w podejmowaniu decyzji oraz wygodny dostęp do tego, co dostarcza największej przyjemności. Dla różnych osób może to oznaczać różnorodne rzeczy, takie jak ulubione smaki kulinarne w przerwie lunchowej, wyjście do kina z przyjaciółmi, aktywność sportową, rozrywkę w gronie rodziny czy zakupy prezentów świątecznych. Różnorodne formy przyjemności są dostępne niemal wszędzie – za pomocą kart Pluxee można płacić w rozległej sieci sklepów, zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także online. W Pluxee zdajemy sobie sprawę, co przynosi radość użytkownikom naszych produktów, co ułatwia pracę działom HR, marketingu, sprzedaży i agencjom marketingowym, sprawdzając się w praktyce.

Wirtualna karta płatnicza Sodexo – płać telefonem gdzie tylko chcesz

Posiadając taką kartę wirtualną można bez problemu podpiąć ją do telefonu, zarówno w ramach ApplePay jak i Google Wallet. Sama procedura trwa chwilę i nie powinna generować komplikacji. Po ręcznym dodaniu danych z karty należy zatwierdzić je wpisując kod sms.

Posługiwanie się taką kartą wirtualną jest wygodne, proste i możliwe bez konieczności posiadania jej w fizycznej formie.

Teraz, kiedy wiesz już jak działa wirtualna karta płatnicza oraz jakie są jej zalety – nie pozostaje Ci nic innego, jak przystąpić do poszukiwań najlepszego rozwiązania dla Twoich pracowników.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *