Jak zarabiać w Internecie? – Kompletny poradnik dla początkujących

Jak zarabiać przez Internet

Jeszcze niedawno zarabianie w Internecie przeznaczone było wyłącznie dla osób znanych i tych prowadzących duże strony Internetowe. Dziś, kiedy to Internet jest dostępny w niemal każdym domu na świecie, zarabianie online stało się prostsze niż kiedykolwiek. Żeby zacząć zarabiać w Internecie wystarczy tak naprawdę komputer z dostępem do Internetu, pomysł na siebie oraz chęć do pracy. Wszystkie niezbędne informacje o tym, jak zacząć są bowiem ogólnodostępne na forach i stronach dotyczących zarabiania, na których znaleźć można setki a często tysiące aktywnych użytkowników.

Jeżeli zastanawiasz się jak zacząć zarabiać pieniądze w Internecie, to dobrze trafiłeś. Z poniższego wpisu dowiesz się:

 • jakie są największe zalety związane z zarabianiem przez Internet,
 • jakie są obecnie najpopularniejsze metody zarabiania przez Internet dostępne dla wszystkich,
 • na co należy uważać na początku przygody z zarabianiem online.

Dlaczego warto zarabiać w Internecie?

Chyba każdy marzył kiedyś o tym, by po wkroczeniu w dorosłość nie musieć pracować. Zarabianie przez Internet niejako to marzenie spełnia. Przy odrobinie pracy, można stworzyć portal internetowy, sklep lub cały biznes internetowy, który zapewni stały dopływ gotówki przez wiele lat. Żeby jednak takowy stworzyć, należy zdobyć sporo umiejętności i doświadczenia, bez którego zarabianie pieniędzy online jest prawie niemożliwe.

Zarabianie przez Internet przeznaczone jest dla wszystkich, jednak nie każdy na starcie posiada odpowiednie do tego umiejętności.

Do głównych zalet zarabiania przez Internet należą:

 • Praca gdzie i kiedy chcesz. Jeśli posiadasz laptopa z Internetem mobilnym, możesz bez problemu pracować, leżąc na plaży, lub podczas letniego wypoczynku w ogrodzie. To, o której pracujesz, również zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli jesteś porannym ptaszkiem, możesz zaczynać pracę o 7 rano, a jeśli o wiele łatwiej jest Ci się skupić wieczorem, pracę możesz zaczynać o godzinie 15. Tu jesteś szefem sam sobie i nikt Cię nie ogranicza!
 • Możesz dywersyfikować źródła przychodu. Pracując przez Internet, ważne jest, by nie realizować się wyłącznie w jednej płaszczyźnie. Należy dywersyfikować źródła ruchu i zarobku w taki sposób, aby podczas jakiegoś kryzysu nie stracić całego dorobku. Na początku możesz np. skupić się wyłącznie na marketingu afiliacyjnym, a po pewnym czasie zbudować własny sklep online z rozbudowaną siecią social media.
 • To Ty decydujesz czym kiedy chcesz się zajmować. Nie masz nad sobą szefa, dzięki czemu nie musisz robić tego, czego nie lubisz. Możesz zlecić niektóre zadania doświadczonym osobom, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane w 100% poprawnie.
 • Brak konieczności dojazdu do pracy. Nie musisz tracić czasu ani pieniędzy na dojazdy do pracy. Po prostu wstajesz, bierzesz zimny prysznic, jesz śniadanie i siadasz do pracy na komputerze.
 • Możliwość poznania wielu osób z branży. Ludzie, którzy dłużej zarabiają przez Internet, mają możliwość poznania innych osób z branży, a co za tym idzie jeszcze szybciej i efektywniej rozwijać swoje biznesy. Wiele osób podejmuje ze sobą współpracę, dzięki czemu są w stanie tworzyć większe i lepiej zarabiające projekty.
 • Nieograniczone możliwości zarobku. Zarabiając przez Internet, nie masz wyznaczonej górnej, ale i dolnej granicy zarobków, czyli swojej minimalnej pensji. W jednym miesiącu możesz zarobić 3 tys. złotych, a w następnym 20 lub 30. Wszystko zależy od szczęścia, umiejętności i poświęconego czasu na pracę.

To tylko część zalet, które niesie za sobą praca w domu przez Internet. Co prawda można znaleźć również wady, jak brak motywacji do pracy, jednak te występują również w przypadku pracy stacjonarnej, a więc nie odnoszą się wyłącznie do pracy online.

Sprawdzone sposoby zarabiania w Internecie

Pora przejść do tego, co tak naprawdę wszystkich klikających w ten artykuł interesuje. Sprawdzonych sposobów na zarabianie przez Internet. Aktualnie jest ich naprawdę sporo, a to który z nich wybierzesz, zależy jedynie od Ciebie. Zwróć jednak szczególną uwagę na wymagane umiejętności oraz próg trudności wejścia w daną metodę zarabiania. To te dwa parametry odgrywają bowiem największą rolę w przypadku osób, które nie miały wcześniej do czynienia z zarabianiem pieniędzy przez Internet.

Zarabianie przez Internet nie wymaga prowadzenia działalności gospodarczej.

1. Marketing Afiliacyjny

Pierwszą i jednocześnie najbardziej polecaną przez nas metodą zarobku dla osób początkujących, jest marketing afiliacyjny. Ta forma zarabiania online polega na sprzedawaniu produktów i usług innych osób lub firm. Jako wydawca musisz jedynie przekonać klienta do zakupu danego towaru, a sam nie musisz go posiadać. Jest to świetna metoda, która pozwala poznać rynek online, a także nauczyć się technik marketingowych.

\"Marketing

Ty, jako wydawca zarabiasz pewną prowizję, ustaloną przez sieć afiliacyjną lub właściciela produktu. Wyróżnić tu można kilka modeli jak CPS, CPA, CPL, które różnią się wielkością prowizji oraz momentem, w którym ją otrzymujemy.

Jako osoba początkująca możesz bez problemu znaleźć podstawowe informacje w Internecie za darmo. Jednak o wiele lepszym wyjściem jest zakup mentoringu afiliacji, dostępnego w GetPaid 2.0. Jest to mentoring, który od 2015 pomógł zarobić pierwsze pieniądze w sieci dla ponad 2000 osób. Poradniki dostępne w portalu GetPaid pokazują krok po kroku jak zacząć, a także, w jaki sposób rozwijać swoje zaplecze internetowe.

Dodatkowym plusem marketingu afiliacyjnego jest mnogość ofert i branż. Niezależnie od tego, czy chcesz promować produkty spożywcze, elektronikę, usługi internetowe, suplementy diety, czy części samochodowe, na pewno znajdziesz sklep lub sieć partnerską, która Ci to umożliwi.

Poziom trudności: Łatwy-Trudny, podstawowe metody są proste, jednak nie pozwalają sporo zarobić. W miarę ze zdobywanym doświadczeniem powinieneś próbować nowych metod, dzięki którym będziesz zarabiać zdecydowanie więcej.

Czas dzienny: 1-8h dziennie. Im więcej poświęcisz, tym więcej możesz zarobić. W Polsce znaleźć można sporo osób, które zarabiają miesięcznie 10-30 tys. zł miesięcznie.

Możliwości zarobku: 0 zł – ∞ zł / miesięcznie.

2. Wypełnianie ankiet online

Kolejną wartą uwagi metodą są ankiety online. Ich główną zaletą jest brak konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności lub wiedzy, jednak zarobki są ty zdecydowanie niższe.

Polega ona na rejestracji w portalu dla ankieterów oraz wypełnianiu otrzymywanych ankiet. W zależności od ilości otrzymanych ofert oraz portali, w których mamy konto, możemy wykonać od 0 do ok. 20 ankiet miesięcznie.

Metodę tą dedykujemy głównie dla osób starszych, którzy nie obsługują komputera na wysokim poziomie, a także tych, którzy poświęcając kilka godzin miesięcznie, chcą dorobić do wypłaty.

Poziom trudności: Bardzo łatwe.

Czas dzienny: 0-1 h.

Możliwości zarobku: 0-800 zł miesięcznie.

3. Copywriting

\"Zarabianie

Copywriting stał się w ostatnich latach bardzo popularny, głównie z uwagi na dużą ilość nowo powstających stron i portali internetowych. Praca copywritera polega na tworzeniu treści na strony internetowe, media społecznościowe oraz blogi.

Wyróżnić tu można treści zapleczowe, artykuły blogowe, artykuły specjalistyczne, teksty SEO, opisy produktów, treści postów social media. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi wymaganiami oraz stawkami.

Jako copywriter powinieneś rozliczać się głównie za 1000 zzs (znaki ze spacjami), a stawka powinna być zależna od Twoich umiejętności, znajomości branży oraz jakości tekstu.

Poziom trudności: Średni.

Czas dzienny: 0-8 h, wszystko zależy od rodzaju pracy i ilości zleceń.

Możliwości zarobku: 0-20 tys. złotych miesięcznie. Jako początkujący copywriter powinieneś bez problemu zarobić 3-4 tys. złotych pracując po 6-8 h dziennie.

4. Tłumaczenie tekstów

Tłumaczenie tekstów to praca bardzo podobna do copywritingu, jednak tu wymagane są głównie umiejętności językowe.

W zależności od języka możesz zarobić od 20 do 150 złotych za przetłumaczoną stronę A4. Najbardziej cenione są języki mało popularne jak chiński, czeski oraz języki skandynawskie.

Polecamy to zajęcie głównie jako dodatkowe źródło dochodu, ale w niektórych przypadkach, tłumaczenie może stać się bardzo dobrze płatną pracą główną.

Poziom trudności: Trudne. Wymagana jest idealna znajomość wybranego języka obcego.

Czas dzienny: Zależny od ilości zleceń.

Możliwości zarobku: 0-20 tys. zł miesięcznie.

5. Prowadzenie kanałów social media

Jest to jeden z najnowszych zawodów dostępnych na polskim, jak i zagranicznym rynku. Coraz więcej firm decyduje się na otwarcie konta na Facebooku, Instagramie czy TikToku. Ty jako osoba zajmująca się firmowymi social mediami będziesz odpowiedzialny za tworzenie interesujących wpisów, kontakt z klientami, a także zachęcanie do interakcji.

Zajęcie to polecamy głównie osobom młodym, którym poruszanie się po internecie nie sprawia żadnych problemów, a platformy społecznościowe mają w małym paluszku. Początkowo może być Ci trudno znaleźć klientów, dlatego warto założyć swój profil i odpowiednio go wypromować. Dzięki niemu będziesz w stanie udowodnić swoje praktyczne umiejętności. Po zdobyciu pierwszego klienta powinno pójść już z górki. Za obsługę jednego fanpage\’a możesz zarobić ok. 300-500 zł miesięcznie.

Poziom trudności: Łatwe-średnie. Musisz znać chwyty marketingowe, mieć otwarty umysł, tworzyć ciekawe posty, a także w ciekawy sposób podchodzić do interakcji z użytkownikami.

Czas dzienny: Obsługa średniego fanpage\’a nie powinna pochłonąć więcej niż 15-30 min dziennie.

Możliwości zarobku: Zajmując się 10 kanałami social media, możesz liczyć na zarobki 3000-5000 zł miesięcznie.

6. Prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga to jedno z najciekawszych zajęć w naszym zestawieniu. W dzisiejszych czasach blog o niemal każdej tematyce może zarabiać naprawdę ciekawe pieniądze. Nie powinieneś się zatem kierować możliwościami spieniężenia go, a tym, co Cię interesuje. Takie blogi mają największą szansę na odniesienie sukcesu, ponieważ ludzie piszący z pasją mają o wiele więcej do przekazania od tych, którzy robią coś wyłącznie na siłę.

Koszty związanie ze stworzeniem i prowadzeniem bloga nie są duże. Na początek możesz skorzystać z gotowej strony na np. WordPressie i zbudować rzeszę wiernych fanów. Po pewnym czasie, gdy blog zacznie zarabiać, pomyśl o stworzeniu indywidualnej i oryginalnej szaty graficznej Twojej strony.

Metod na spieniężenie bloga jest naprawdę wiele, możesz:

 • publikować reklamy,
 • rekalmować produkty afiliacyjne,
 • sprzedawać własne produkty lub poradniki,
 • sprzedawać artykuły,
 • publikować linki do innych stron,
 • współpracować z firmami z branży.

Poziom trudności: Średnie. Musisz znać się na czymś i umieć to opisać w ciekawy i przyjemny sposób. Dodatkowo musisz posiadać pewną wiedzę z zakresu marketingu afiliacyjnego.

Czas dzienny: 0-4h dziennie w zupełności wystarczy. Aby blog odniósł sukces, musisz regularnie publikować ciekawe treści.

Możliwości zarobku: 0-100 000 zł. Najwięksi blogerzy, sprzedając własne produkty zarabiają kosmiczne kwoty. Średni blog może liczyć na zarobki rzędu 0-4 tys. złotych.

7. Kanał YouTube

\"Jak

Kilka lat temu YouTuber kojarzył się z głównie z głupkowatym nagrywaniem filmików. Dziś, YouTuberzy są jedną z najlepiej zarabiających grup na świecie. Najwięksi zarabiają miesięcznie w ciągu miesiąca więcej, niż niejedna osoba będzie w stanie zarobić przez całe życie.

Żeby jednak zarbiać na tworzeniu filmów na YouTube, należy posiadać sporo charyzmy, ciekawy pomysł na kanał oraz umiejętności obsługi narzędzi do montażu filmów. Skompletowanie tych 3 umiejętności nie jest łatwe, jednak warte swojej ceny. Jeśli uważasz, że sprawdziłbyś się w roli osoby prowadzącej kanał YT, możesz całkowicie za darmo się spróbować.

Poziom trudności: Średni-trudny. Konkurencja na YouTube jest obecnie ogromna.

Czas dzienny: 0-10h dziennie.

Możliwości zarobku: 0 zł – ∞ zł / miesięcznie.

8. Sklep online

Ludzie coraz chętniej korzystają z zakupów online, ponieważ w odróżnieniu od standardowych zakupów nie wymagają wychodzenia z domu, a ceny w sieci są zwykle zdecydowanie niższe. Zakładając swój sklep internetowy, możesz zarobić naprawdę ciekawe pieniądze, jednak musisz znaleźć branżę, w której klienci chętnie skorzystają z Twoich usług lub produktów. Wybicie się na tle konkurencji nie jest tu łatwe, jednak dla chcącego nic trudnego. Początkowo możesz stworzyć niewielki sklep skupiający się na wąskim zakresie produktów, a wraz z upływem czasu go rozwijać.

Ogromną zaletą tego biznesu jest również możliwość dywersyfikacji źródeł ruchu. Możesz promować swój sklep za pomocą reklam Facebook i GoogleAds, pozycjonować sklep w wyszukiwarce (SEO), oraz docierać do klientów przy pomocy innych stron z danej branży. Żeby zarabiać pieniądze, które będą warte poświęconej pracy, nie musisz wcale tworzyć ogromnego sklepu. W wielu przypadkach wystarczy kilka ciekawych produktów.

Warto tu także zaznaczyć, że nie musisz wcale sprzedawać własnych produktów. Możesz działać opierając się o dropshipping, czyli sklep pośredniczący w sprzedaży. W tej metodzie musisz posiadać jedynie sklep Internetowy, a obsługą zamówień i klientów zajmuje się zewnętrzna firma.

Poziom trudności: Średni.

Czas dzienny: 0-5h, wszystko zależy od ilości klientów i wielkości sklepu.

Możliwości zarobku: 0-20 tys. zł miesięcznie.

9. Korepetycje online

Ta metoda przeznaczona jest głównie dla osób, które potrafią coś na tyle, by móc uczyć innych. Najpopularniejsze są obecnie korepetycje przedmiotów szkolnych jak matematyka, fizyka, czy język angielski, jednak bez problemu możesz edukować innych zdalnie z zupełnie innych dziedzin. Coraz więcej osób korzysta z pomocy doświadczonych programistów i informatyków, by szybciej zdobywać praktyczną wiedzę.

Poziom trudności: Łatwy-średni.

Czas dzienny: 0-8h.

Możliwości zarobku: 0-10 tys. zł miesięcznie.

10. Grafik lub montażysta filmów

Popyt na specjalistów z branż IT jest coraz większy. Nie inaczej jest ze specami zajmującymi się tworzeniem grafik oraz filmów. Niemal każda firma posiada w swoich szeregach grafika lub osobę odpowiedzialną za tworzenie materiałów reklamowych. Przy odrobinie szczęścia można zostać zatrudnionym przez firmę na w pełni zdalnym stanowisku. Jeśli jednak interesuje Cię praca na własną rękę, również masz szerokie pole do popisu. Naprawdę sporo firm i osób szuka grafików oraz montażystów, którzy wykonają mniejsze lub większe projekty.

Żeby zacząć pracować jako grafik lub montażysta, musisz się jednak sporo nauczyć. Obsługa podstawowego oprogramowania jest tu absolutnym minimum. Phosothop, Adobe Illustrator, Sony Vegas, czy DaVinci Resolve to najpopularniejsze programy, w których korzysta się w tej branży. Jeśli jednak chcesz być prawdziwym specjalistą w swoim fachu, oprócz genialnej obsługi narzędzi, powinieneś poznać sztuczki i zasady tworzenia filmów i grafik.

Poziom trudności: Trudne. Wymagana jest znajomość zaawansowanego oprogramowania komputerowego do tworzenia grafik oraz wideo.

Czas dzienny: 0-10h. Zależne od ilości zleceń.

Możliwości zarobku: 0-30 tys. złotych miesięcznie.

11. Inwestowanie

\"Zarabianie

Zapewne nie raz natknąłeś się na stronę, która obiecała Ci kokosy, jeśli tylko zainwestujesz 500 czy 1000 zł. Większość tego typu serwisów to scamy, których celem jest wyłudzenie Twoich pieniędzy i danych osobowych. Istnieją jednak prawdziwe platformy, które umożliwiają inwestowanie w waluty, kruszce i inne dobra.

Zanim zaczniesz inwestować, powinieneś zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu działania giełdy i światowego rynku. Jeżeli decydujesz się na inwestowanie w kryptowaluty, musisz szczególnie uważać. Mimo kuszącej możliwości szybkiego i dużego zarobku, równie szybko można stracić swoje pieniądze. Warto się zatem dokładnie zapoznać z kryptowalutą, o której przeczytałeś, że za jakiś czas stanie się drugim BitCoinem.

Poziom trudności: Trudny.

Czas dzienny: 0-6h.

Możliwości zarobku: 0-50 tys. zł. Kwota zależy od szczęścia oraz pieniędzy, które inwestujesz.

12. Freelancing

Ostatnim zajęciem umożliwiającym zarabianie przez Internet, jest freelancing. Freelancer to zawód bardzo szeroki, który określa wszystkie zawody jak umieszczony na naszej liście copywriter, tłumacz, czy grafik.

Praca freelancera to nic innego jak przyjmowanie zleceń innych osób i firm. To, czym będziesz się zajmować, zależy od posiadanych umiejętności i czasu pracy. Najpopularniejsze zawody, w których można znaleźć freelancerów to:

 • copywriting,
 • programista,
 • fotograf,
 • psycholog,
 • grafik,
 • tłumacz.

Ofert pracy dla freelancera możesz szukać na przeznaczonych do tego portalach jak UseMe, Oferia, Freelancer, ale również na OLX oraz grupach na Facebooku. Przy odrobinie wysiłku powinieneś szybko znaleźć pierwszą pracę.

Poziom trudności: Łatwy-trudny. Zależy od branży, którą wybierzesz.

Czas dzienny: 0-10h.

Możliwości zarobku: 0-30 tys. złotych.

Praca przez Internet — jak nie dać się oszukać?

Decydując się na pracę przez Internet, na początku przygody bardzo łatwo jest dać się naciąć. W sieci istnieje bowiem mnóstwo stron internetowych oferujących kokosy w zamian za niewielką pomoc lub inwestycję. W takich sytuacjach nad głową powinna się Ci od razu zaświecić czerwona lampka, która powie, że coś jest nie tak. Warto wtedy upewnić się, czy strona jest wiarygodna i jakie są na jej temat opinie w sieci.

Oprócz tego, szukając ofert pracy przez Internet, należy uważać na oferty, w których:

 • wymagane jest dokonanie przelewu na wskazane konto bankowe (nawet niewielkiej kwoty),
 • wymóg przesłania skanu dowodu osobistego,
 • konieczność wypełnienia kwestionariusza, w którym zawrzesz swoje informacje jak PESEL, numer dowodu, itp.,
 • konieczność wykonania telefonu na wskazany numer,
 • konieczność odbycia z góry płatnego szkolenia przed rozpoczęciem pracy,
 • pracodawca oferuje ogromny i szybki zarobek,
 • wymagane jest wysłanie SMSa w celu weryfikacji danej osoby.

Oprócz tego powinieneś uważać na wszelkie strony Internetowe, których aktywność wygląda na podejrzaną. W takich sytuacjach najlepiej jest sprawdzić ją przy pomocy NIPu oraz numeru REGON, zawartego w regulaminie strony. Jeśli regulamin nie istnieje, powinieneś od razu opuścić daną stronę.

Jak widzisz, zarabianie przez Internet jest prostsze, niż się wydaje. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie „jak zarabiać w Internecie?” i że teraz już wiesz, od czego powinieneś zacząć. Jeśli jednak wciąż masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z sekcji komentarzy lub napisz do nas maila. Pomożemy Ci zdecydować, na czym powinieneś skupić się na samym początku drogi 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *